O víkendu dorazí vydatné sněžení. Technické služby Havířov jsou připraveny zmírňovat následky dopadů počasí

1Prosinec 2023

Meteorologové upozorňují na trvalejší a vydatnější sněžení, které během pátku a soboty zasáhne většinu území. Zaměstnanci Technických služeb Havířov, společně s technikou, jsou připraveni čelit následkům počasí. Na starosti mají zimní údržbu komunikací ve vlastnictví města, a do ulic tak o víkendu vyrazí 5 vozidel na údržbu chodníků, 9 kusů techniky na komunikace a 2 bagry na odklízení autobusových zastávek. V ulicích bude možné potkat i pracovníky veřejně prospěšných prací, kteří se nemalou měrou na odklízení sněhu též podílí.

"Podle meteorologické předpovědi bude hlavně v sobotu hustě sněžit a na mnoha místech se dokonce mohou tvořit sněhové jazyky, místy i závěje, buďte tedy prosím na sebe opatrní.  Při takovém počasí bude složité zajistit sjízdnost a schůdnost komunikací. Odklízecí čety budou postupovat prioritně od hlavních místních komunikací, kde jezdí městská hromadná doprava, přes chodníky, vozovky a průjezdy na parkovištích. Nezajíždí ale k jednotlivým domům, objektům nebo prodejnám," uvedl náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Pozemní komunikace státu udržují dodavatelské firmy na základě smluv uzavřených s ŘSD, komunikace Moravskoslezského kraje pak uklízejí silničáři ze Správy silnic Moravskoslezského kraje. Plán zimní údržby včetně pořadí důležitosti místních komunikací a lhůty pro zajištění jejich sjízdnosti a schůdnosti je zveřejněn na webových stránkách města www.havirov-city.cz/odbor-komunalnich-sluzeb/informace/plan-zimni-udrzby-2023-2024. Jsou zde znázorněny mapové přílohy udržovaných i neudržovaných úseků vozovek a chodníků rozdělených dle barevného provedení do jednotlivých pořadí důležitosti, jmenné seznamy udržovaných úseků a jejich časové lhůty. Občané se v případě naléhavosti mohou obrátit na dispečink zimní údržby telefon: 596 802 622 nebo e-mail: dispecink@tsh.cz.

Tisk Poslat e-mailem