Nová komunikační síť v Havířově propojí občany a magistrát

20Červen 2024

Pro lepší a rychlejší komunikaci se svými občany město Havířov spustilo chytrou komunikační síť. Jmenuje se Munipolis a jde o jeden z nejmodernějších komunikačních nástrojů. Stačí mít mobilní telefon a zaregistrovat se. Vše je pro občany zcela zdarma. Munipolis začne v Havířově plně fungovat od 1. července 2024.

Munipolis je komplexním komunikačním kanálem k předávání informací občanům, a také efektivním nástrojem, kterým lidé mohou hlásit své podněty. Pro zapojení do této komunikační platformy stačí mít chytrý telefon s operačním systémem Android nebo iOS a je nutné se registrovat na havirov.munipolis.cz. Vedle aplikace je přitom možné sledovat všechny informace i na webových stránkách, protože každá samospráva zapojená do systému Munipolis má svůj vlastní profil.

Dobrá komunikace je základem dobrého fungování města. Chceme naše občany lépe informovat, a také oceníme zpětnou vazbu. Proto bychom rádi, kdyby se registrovalo co nejvíce uživatelů. Aplikaci pak každý bude mít ve svém telefonu, kam budeme občanům posílat aktuality, pozvánky na kulturní a sportovní akce či praktická upozornění, jako jsou různé odstávky nebo změny v dopravě. Každý si může při registraci individuálně nastavit, jaké informace chce zasílat. Vedle webu, tištěných zpravodajů, amplionů a facebookových stránek je Munipolis největší tuzemskou platformou, kterou samosprávy a občané využívají. V jedné věci se od nich ale zásadně liší. Umí totiž plnit všechny funkce ostatních kanálů v jednom řešení,“ popisuje nový komunikační systém primátor Havířova Josef Bělica.

Aplikace slouží ale také k tomu, aby různé podněty a náměty posílali občané nám,“ doplňuje primátora náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec: „Pokud zjistíte, že je ve vašem okolí něco v nepořádku, například rozbitý chodník, černá skládka nebo poničená lavička, pomocí této nové aplikace nám problém jednoduše nahlásíte. Navíc, platforma Munipolis nám není neznámá, už několik let ji využíváme k hlasování do participativního rozpočtu. Takže ti občané, kteří pravidelně hlasují, a je jich něco přes pět a půl tisíce, už registrováni jsou. Ovšem někteří z nich nezadali všechny potřebné údaje, takže bych prosil o doplnění, včetně souhlasu se zpracováním osobních údajů. Tyto informace budou sloužit pouze a výhradně pro účely této komunikační sítě spravované městem.“

Velkým pomocníkem bude Munipolis při informování občanů v krizových situacích. Díky rychlému a adresnému předávání informací budou občané včas obeznámeni s nastalou situací. Uživatelé se nemusí obávat, že by jim přes Munipolis chodily nevyžádané zprávy, reklamní sdělení či zprávy falešné. Aplikace umožňuje získat jen oficiální informace vydané Magistrátem města Havířova, který bude správcem webu i zpráv, které budou směřovat přímo k občanovi. Osobní data, která občan při registraci ke svému účtu sděluje, poskytuje výhradně městu a svůj výslovný souhlas se zpracováním osobních údajů navíc může kdykoliv zrušit. Osobní údaje jsou neveřejné a každý občan může zůstat v anonymitě i při hlášení podnětů, závad nebo při hlasování v anketách.

Tisk Poslat e-mailem