Nemocnice s poliklinikou Havířov získala od města finance na nákup nových přístrojů

24Únor 2020

Havířov poskytl ze svého rozpočtu dotaci ve výši 4,3 milionu korun na pořízení monitorovacího systému základních životních funkcí na Dětskou JIP a ultrazvukový přístroj na Dětské oddělení.

Na Dětskou JIP byly tedy pořízeny, jak nový monitorovací systém výrobce Spacelabs Helthcare, který nahradil dvacet let starý systém, jenž byl již za hranicí své životnosti, tak ultrazvukový přístroj Samsung HS 50 se zaměřením na kardiologii. „Na Dětském oddělení přístroj tohoto zaměření chyběl a primář MUDr. Canibal doslova hned začal se sonografickou diagnostikou dětských pacientů na Dětské ambulanci, kde byla pro potřeby echokardiografie připravena samostatná vyšetřovna,“ uvedla manažerka pro vztahy z veřejností a marketing Irma Kaňová.

Město Havířov poskytlo rovněž dotaci ve výši 310 tisíc Kč na pořízení závěsného porodního systému Multitrac pro Porodní oddělení.

Před Vánoci se podařilo systém Multitrac německého výrobce Febromed GmbH dodat a nainstalovat. „Mobilní závěsný porodní systém je novinkou, nabízí ženám úlevové polohy, uvolňování břišních a pánevních svalů, přípravu pro hladký průběh porodu, první dobu porodní a vlastní porod,“ vysvětlila Irma Kaňová. Systém počítá s doprovodem. Pro tyto účely disponuje systém příslušenstvím např. podložkou pod klín, podložkou pod nohy, porodní židlí, balónem, textilní závěsným popruhem.

Po porodní vaně je to další rozšíření možností pro nastávající maminky.

Tisk Poslat e-mailem