Nejstarším účastníkům pochodu seniorů bylo 88 let

6Říjen 2022

Letošního pochodu seniorů, který pořádá Městský klub seniorů Havířov ve spolupráci s odborem sociálních věcí Magistrátu města Havířova, se i přes hustý déšť a chlad zúčastnilo 102 seniorů. Pochod se stal už tradiční akcí při příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který připadá na 1. října. Trasa vedla mnoha lesoparky z Městského klubu seniorů do Centra volnočasových aktivit.

Na trase bylo osm stanovišť, na kterých senioři plnili úkoly: slalom s míčkem na lžíci, hod kroužkem na cíl, hod míčem na koš či skládání puzzle. Na stanovišti č. 7 pochod zpestřily pracovnice z karvinského Centra podpory veřejného zdraví, a to materiály pro trénink paměti a radami pro předcházení Alzheimerovy choroby. Po trase rozvěsily obrázky o zdravém životním stylu, které jim senioři měli vyjmenovat, za odměnu obdrželi píšťalku a reflexní přívěšek. V cíli na všechny čekal horký čaj a grilovaná karvinská klobása. Každý, kdo odevzdal mapku s vyplněnými stanovišti, obdržel na památku od města cestovní kelímek. Odměna odboru sociálních věcí v podobě dárkového balíčku, který obsahoval termosku, čaj, čokoládu a nákrčník, náležela i dvěma nejstarším účastníkům pochodu. Těmi letos byli paní Emílie Svobodová a pan Karol Karabinoš, oba ročník 1934. Pochvalu a respekt zaslouží paní Božena Bohušová, která celou trasu pochodu zdolala, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, s pomocí chodítka.

Velké poděkování patří Jednotce sboru dobrovolných hasičů Havířov-Město, kteří nám bezplatně zapůjčili a ve svém volném čase postavili stan, pod kterým si mohli účastníci v suchu vychutnat občerstvení.

Odbor sociálních věcí

Tisk Poslat e-mailem