Na Selské ulici v Havířově začala výstavba chodníku

30Červenec 2018

Obyvatelé části města Havířov-Bludovice se mohou těšit na nový chodník, který povede podél Selské ulice. Město vyslyšelo prosby místních a po dlouholetém řešení majetkoprávních vztahů v dané lokalitě dnes (30.7.) zahájilo stavbu.

"Na chodník podél Selské ulice místní lidé čekají snad více než dvacet let. V lokalitě se nacházejí dvě základní školy, je zde mnoho rodinných domků, kde bydlí spousta lidí. Jsem proto velmi rád, že se nám konečně podařilo vykoupit všechny pozemky a stavbu zahájit," řekl hospodářský náměstek primátorky Havířova Karel Šlachta.

Podél Selské nechá město vystavět jednostranný chodník s veřejným osvětlením včetně odvodnění, ochran inženýrských sítí a výhyben. Upraveny budou sjezdy i nástupiště autobusových zastávek a k základní škole s polským vyučovacím jazykem povede nový bezpečný přechod pro chodce. 

Nový chodník o šířce zhruba 2 a délce zhruba 800 metrů povede od křižovatky s Frýdeckou ulicí po křižovatku s ulicemi Mezidolí a Na Kempách. Práce na jeho výstavbě potrvají až do konce listopadu a stavebníci je provedou po etapách. 

Stavba chodníku vyjde město na téměř 11 milionů korun.

Na křižovatce Selské a Frýdecké ulice je dočasně změněná přednost v jízdě

Stavbu chodníku provází dopravní omezení, která jsou vyznačena přechodným dopravním značením, a provoz na Selské je a po celou dobu stavby bude řízen přechodnými semafory.

"Úpravou dopravního značení došlo na křižovatce Selské a Frýdecké ulice ke změně v přednosti v jízdě. Apelujeme proto na řidiče, aby v tomto úseku zvýšili svou pozornost a aby respektovali dočasné dopravní značení," informuje Petr Tvrdoň z oddělení dopravy havířovského úřadu.

Tisk Poslat e-mailem