Na havířovském fotbalovém stadionu budou dále kropit hřiště dešťovou vodou

17Květen 2018

Městský fotbalový stadion v Havířově řeší velký problém. V současné době bere užitkovou vodu na zavlažování trávníků z okolních šachet, přísun vody mu ale časem skončí. Město proto nechá na fotbalovém stadionu postavit podzemní retenční nádrž.

"V současné době bereme vodu z potrubí, které vede na Důl Lazy. Je to užitková voda, kterou používají na šachtě. Před rokem jsme dostali malé upozornění, že tento přívod může být odstaven a my budeme muset brát vodu z běžného řadu," vysvětluje vedoucí fotbalového stadionu Miroslav Polak. Náklady na zavlažování dvou hřišť by ale v tomto případě narostly až o dvě třetiny. Během sezony spotřebují na stadionu na zavlažování hřišť až 120 kubíků vody měsíčně.

Havířovští radní proto rozhodli, že v areálu postaví podzemní akumulační nádrž, do které se bude svádět dešťová voda ze střech tribun stadionu. "Stavba retenční nádrže pro nás není levná záležitost s ohledem na fakt, že při ní nedosáhneme na dotaci. Do projektu se pouštíme hlavně proto, že toto řešení bere ohledy na životní prostředí. Vodu považujeme za vzácnou surovinu," vysvětluje hospodářský náměstek havířovské primátorky Karel Šlachta.

Tisk Poslat e-mailem