Na 30 tisíc lidí si nenechalo ujít další ročník Havířovských slavností

11Září 2023

Uplynulý víkend byl v Havířově ve znamení Havířovských slavností. Jde o každoroční dvoudenní hudební svátek, na který se sjelo mnoho tisíc návštěvníků z celé republiky, ale i Polska či Slovenska. Kromě muziky letos Havířovské slavnosti nabídly i mimořádně pestrý a zajímavý doprovodný program.

V pátek prostory u haly Slávie rozezněly písně českých kapel Tata Bojs, Rybičky 48, Wohnout, O5 a Radeček a německých Powerwolf. V sobotu si tisícihlavé publikum užívalo Jiřího Korna, Petera Nagye, Lucii Bílou nebo MIG 21. Po setmění se Havířovem nesl zvuk rockových kytar v podání zahraničních kapel Accept a Lordi. Sobotním programem provázel Leoš Mareš, který se přestavil i jako DJ a velký showman. Mnoho malých i velkých návštěvníků si nenechalo ujít letošní novinku doprovodného programu, kterou bylo Arakovo, svět nádherných exotických papoušků. Snad každý využil jedinečné možnosti s papoušky se pomazlit, vyfotit či je nakrmit. Nechyběli klauni Hopsalín nebo Pepíno Prcek a také Michal Nesvadba se svou „kouzelnou“ lepící páskou. Impérium zábavy zase lákalo například na náramky přátelství a výrobu slizů. Přes padesát stánků nabízelo rozmanitý sortiment nápojů a pokrmů, a nejen dámy ocenily příjemnou novinku, kterou byly splachovací keramické toalety přímo v areálu slavností.

Za každým ročníkem stojí ohromný kus práce a jde nám o jediné – aby se všichni návštěvníci dobře bavili a hudební show si užili. A to se díky skvělé organizaci, nabitému hudebnímu programu a fantastickému počasí podařilo na výbornou. Děkuji všem, kteří na Havířovské slavnosti dorazili, a také všem, kteří se podíleli na náročné organizaci a hladkém průběhu akce. Odvedli jste úžasnou práci! Moc jsem si letošní slavnosti užil a už teď se těším na ty příští,“ uzavřel Havířovské slavnosti 2023 primátor Havířova Josef Bělica.

Už nyní jsou v přípravě Havířovské slavnosti 2024.

Stránky

Tisk Poslat e-mailem