MRA dokončila sanace dalších bloků obytných domů v ulici 17. listopadu a Na Nábřeží

25Červenec 2018

"Sanace domu Na Nábřeží č. 129 až 133, kde se měnila také okna, upravoval hlavní a zadní vstup, rekonstruovaly lodžie, zateplovala obvodová konstrukce a opravovaly mimo jiné společné prostory domu, stála 16,9 milionů korun. Náklady na sanaci bloků na ulici 17. listopadu č. 2, 4, 6 a č. 8, 10, 12 a 14 dosáhly přibližně 27,3 milionů korun," doplnil jednatel MRA Róbert Masarovič.

Městská realitní agentura, která spravuje bytový fond v Havířově, realizovala rozsáhlé sanační práce na dvou blocích v ulici 17. listopadu č. 2, 4, 6 a č. 8, 10, 12 a 14, které zahrnovaly úpravu hlavního a zadního vstupu včetně výměny vstupních dveří, rekonstrukci lodžií, stavební úpravy balkonů, osazení sklepních oken, zateplení obvodových konstrukcí certifikovaným zateplovacím systémem ETICS, úpravu soklu, klempířské, zámečnické práce a opravy společných prostor domu. Průběh prací proběhl standardním způsobem bez jakýchkoli problémů. Nájemník bytu v ulici 17. listopadu Josef Vasilko pochválil průběh prací: "Jsme moc spokojeni, jak to probíhalo a jak to dopadlo. Bydlíme v tomto domě s manželkou od roku 1964, ale taková velká oprava tu byla poprvé. Řemeslníci byli ohleduplní a vstřícní. Dům vypadá hezky a je pořádně zateplený. Těšíme se, že ušetříme za energie," přiblížil 82letý důchodce.

"Programově tak pokračují investice města Havířova do zvelebování majetku a zvyšování komfortu bydlení. Stavební úpravy určitě ocení nájemníci, protože se sníží energetické náklady na vytápění a zlepší hluková izolace," vyzdvihl jednatel MRA Jiří Lankočí.

Havířov informovala mluvčí MRA Simona Součková

IROP_CZ_RO_B_C RGB.jpg

Tisk Poslat e-mailem