Moravskoslezský kraj už potřetí pořádá Den pěstounství

9Říjen 2019

Celodenní akce plná zábavy, koncertů, ale i dojemných příběhů upozorní na pěstounskou péči. Moravskoslezský kraj se i tímto způsobem snaží snižovat počet dětí, které nemohou žít v klasické rodině. V rámci kampaně Dejme dětem rodinu kraj 12. října 2019 pořádá v ostravských Dolních Vítkovicích už třetí ročník akce Den pěstounství.

Den pěstounství je určený nejen pro náhradní rodiče, ale také pro veřejnost. Kromě příležitosti dozvědět se podrobnosti o pěstounství, čeká návštěvníky bohatý program. „Budeme rádi, když do Dolních Vítkovic dorazí stejně jako v minulých letech co nejvíce lidí. Děti se mohou těšit na projížďky na koních, hry, malování na obličej, skákací hrady nebo třeba lukostřelbu. Dospělé by mohly zajímat přednášky nebo debaty s mladými lidmi, kteří své dětství prožili v dětských domovech,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil, který nad akcí stejně jako v minulých letech převzal záštitu. Dodal, že lákadlem pro návštěvníky bude i vystoupení muzikálového zpěváka Tomáše Savky
a jeho kolegyně Martiny Šnytové.

„Rozhodně doporučuji zastavit se u stánku, kde si rodiny s dětmi mohou vyřídit výhodné Rodinné pasy. Moravskoslezský kraj tímto způsobem podporuje rodinnou politiku. Rodinné pasy nabízí výhodný systém slev, které platí u registrovaných partnerů v celé republice. Rodiče s dětmi tak mohou mít až padesátiprocentní slevy na dovolenou, vstupy na památky, jazykové kurzy, sportování nebo nákupy,“ upozornil na Rodinné pasy náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.

I letos budou na Dni pěstounství oceněni výjimeční lidé, kteří se rozhodli nabídnout zázemí dětem, které by jinak musely být v ústavu. Oceňování pěstounů má být poděkováním za obětavost, ale také motivací pro další lidi, aby pomoc dítěti bez rodinného zázemí zvážili.

Moravskoslezský kraj připravil jako dárek pro pěstounské rodiny rodinnou vstupenku do Světa techniky, letos je pro ně připravena novinka, vyjížďky na věž Bolt Tower. S ohledem na kapacitu bude pro pěstouny vyhrazeno 100 těchto vstupů. Volné vstupenky pěstouni získají na stánku Moravskoslezského kraje, který najdou ve vstupní hale Gongu Dolní oblasti Vítkovice. Vstupenky obdrží oproti poukázce, kterou si ještě před cestou do Dolních Vítkovic musí vyzvednout na úřadu obce s rozšířenou působností, podle místa svého trvalého bydliště. Poukázky neboli vouchery jsou už na úřadech připraveny k vyzvednutí.

„Chceme potěšit i ostatní návštěvníky Dne pěstounství. Na stánku Moravskoslezského kraje všichni dostanou na vstupenky do Malého nebo Velkého světa techniky slevu 20 procent. Věřím, že je tento malý dárek potěší,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil a upřesnil, že se Den pěstounství bude konat 12. října od 10 do 18 hodin v ostravských Dolních Vítkovicích, a to ve vnitřním a venkovním prostoru Gongu.

 

Tisk Poslat e-mailem