Moravskoslezský kraj oceňoval osobnosti i sportovce roku 2019

15Září 2020

Před pár dny předával hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák,  Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost 2019 a titul osobnost a sportovec roku. Titul Sportovec roku Moravskoslezského kraje letos putoval na led. Prestižní ocenění získal havířovský rodák David Pastrňák, v současnosti nejúspěšnější hráč v zámořské NHL.

Oceněných sportovců bylo celkem 23 a mezi nimi, v kategorii dospělých, i odchovanec Karate Havířov, mnohonásobný zlatý medailista Adam Horváth. Gratulace míří i za další úspěšnou odchovankyní Karate Havířov Danielou Petříkovou, která zabodovala v kategorii mládež do 19 let. Soutěž Sportovec roku má upozornit na osobnosti a týmy, které jsou nositeli sportovní tradice a dobrého jména Moravskoslezského kraje.

Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost byly v Moravskoslezském kraji uděleny už pojedenácté. Ocenění má vyzdvihnout a poděkovat podnikatelským subjektům a organizacím za to, že dělají pro kraj a pro občany více, než jim ukládá legislativa. Mezi vítěze Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost pro rok 2019, v kategorii „organizace veřejného sektoru nad 50 zaměstnanců“, patří Střední škola a Základní škola, Havířov-Šumbark, která trvale spolupracuje s charitativními organizacemi. Zaměstnanci i žáci školy se zapojují do sbírek na podporu zvířat v ZOO Ostrava, Srdíčkové dny a Fond Sidus, který pomáhá především onkologicky nemocným dětem. Společensky odpovědní jsou také v oblasti životního prostředí, 2x ročně likvidují bývalou černou skládku v chatové oblasti Sušanských nádrží.

Osobností Moravskoslezského kraje za rok 2019 se stala vynikající umělecká vedoucí, zakladatelka a sbormistryně Eva Šeinerová a získala bronzovou cenu v podobě kmenu stromu s košatou korunou. Cenu, která symbolizuje stabilitu, růst, košatost a pestrost, vytvořili studenti a pedagogové dvou ostravských škol. Cílem soutěže je upozornit širokou veřejnost na mimořádné aktivity a činy v Moravskoslezském kraji, které mohou být pro druhé motivací a inspirací. Cena hejtmana je nejvyšším oceněním, kterým kraj vyjadřuje uznání a respekt významným osobnostem.

Tisk Poslat e-mailem