Miss Reneta 2022 se stala polská studentka Anita Kurpas

17Říjen 2022

Pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislava Folwarczneho, předsedkyně Žilinského samosprávného kraje Eriky Jurinové a primátora statutárního města Havířova Josefa Bělici se v pátek 14. října odehrál 29. ročník mezinárodní soutěže studentek středních škol Miss Reneta 2022 Trilogie života. Finálový galavečer proběhl v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově-Podlesí. Vítězkou se stala 19letá studentka v oboru kosmetické služby z Polska Anita Kurpas.

Miss Reneta je mezinárodní soutěž studentek středních škol, která má v Havířově dlouholetou tradici. Účastnicemi jsou studentky středních škol z Česka, Slovenska a Polska. O kulturní program letošního ročníku se postarali například zpěváci Vladimír Hron a Eliška Rusková, či Taneční skupina Radost a Impuls. Celým večerem provázel Jan Čenský. Ani letos v porotě nechyběl havířovský primátor Josef Bělica, který vítězku dekoroval a věnoval jí dar v podobě značkového šperku.

Už dávno víme, že soutěže miss nejsou jen o kráse, ale že zásadní roli hraje verbální projev, intelekt, šarm, duchaplnost a celková osobnost dívky, protože krásné jsou všechny. Děkuji za pozvání do poroty, lepší program jsem si pro páteční večer ani nemohl přát. Vítězce srdečně gratuluji a všem dívkám přeji, aby si splnily své sny, aby byly obklopeny jen dobrými lidmi a zůstaly zdravé a veselé,“ prohlásil vážený člen poroty, primátor Havířova Josef Bělica.

Všechny finalistky získaly hodnotné věcné ceny, jako například kosmetiku, kolekci plavek, či různé atraktivní poukázky od sponzorů akce, vítězka pak spolu s titulem Miss Reneta 2021 získala automobil Škoda k ročnímu užívaní.

Mezinárodní projekt MISS RENETA je nositelem a součástí více než dvacetiletého partnerství a mezinárodní projektové spolupráce páteřních středních škol v Moravskoslezském kraji, Žilinském samosprávném kraji a Powiatu Wodzislaw a dalšími středními školami s významným dopadem do zvyšování kvality zejména středního odborného vzdělávání. Výstupy a poznatky ze všech projektů se postupně promítají do školních vzdělávacích programů všech partnerských škol.

Z finalistek soutěže Miss Reneta let minulých se staly i Miss ČR. Například Zuzana Jandová, Renata Langmannová nebo Tereza Chlebovská.

 

Tisk Poslat e-mailem