Městská policie prováděla dechové zkoušky u mladistvých. Ke kontrole se přidal i primátor města

17Červen 2019

Městská policie Havířov v pátek 14. června spustila noční kontrolu provozoven, která měla za cíl prověřit, zda se v podnicích nenacházejí osoby mladší osmnácti let, které by požily alkohol. Akce odstartovala v pátek ve 22:00 a trvala do soboty do 1:30. Během těchto několika hodin hlídka zkontrolovala více než desítku míst.

Spolu se strážníky se celé akce účastnili nejen pracovníci oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), ale také primátor města Josef Bělica. Pro toho byla společná hlídka letos už druhou v pořadí, kterou se strážníky absolvoval.

"Jsem rád, že jsem se opět mohl vydat s našimi strážníky do ulic a vidět, jak městská policie pracuje. Moje první společná hlídka, které jsem se účastnil, na mě udělala dojem. V březnu jsem s policisty prošel několik lokalit, na které si občané našeho města stěžovali. Tentokrát jsme prošli několik podniků v Havířově. Mezi nimi nechyběl ani hudební klub Stolárna nebo kino Centrum na náměstí Republiky," uvedl primátor.

Strážníci celkem provedli 13 orientačních dechových zkoušek. Z toho 10 v restauračním zařízení Bivoj v Jarošově ulici. Všechny dechové zkoušky nezletilých osob v tomto zařízení vyšly negativně. Hlídka zkontrolovala i dvě osoby v podniku Miňas v ulici Kapitána Jasioka. I zde zkoušky potvrdily, že nezletilci nepožili alkoholické nápoje. Tým 18 strážníků se nezaměřil jen na restaurace a kluby, ale také na otevřený veřejný prostor, kde by mladiství mohli popíjet. Při prověřování vnitrobloku Hlavní třídy 67 naměřili muži zákona u sedmnáctileté dívky 1,21 promile alkoholu v dechu. Podnapilé děvče bylo pracovnicemi OSPOD předáno zákonnému zástupci. A přestupek byl oznámen správnímu orgánu k dořešení.

"Dnešní hlídka, kterou jsem absolvoval, byla náročná a já si velice vážím práce, kterou strážníci vykonávají. Do budoucna počítám s tím, že se opět vydám s našimi strážníky do ulic, kde je budu moci sledovat při práci," doplnil primátor.

Tisk Poslat e-mailem