Městská policie ocenila nejlepší strážníky loňského roku

5Únor 2019

Vedoucí představitelé havířovské radnice a městské policie v pondělí 4. února předali ceny strážníkům za dlouholetou službu i nejúspěšnější zásahy loňského roku a cenu Strážník roku za celoroční nadstandardní výkon služby. Slavnostní setkání tradičně proběhlo v restauraci Radnice.

V úvodu setkání poděkoval primátor města Josef Bělica strážníkům za jejich činnost. "Díky našim strážníkům se v Havířově můžeme cítit bezpečněji, za to jim náleží nemalé díky," prohlásil primátor.

Rok 2018 Městské policie v číslech

Na programu bylo také každoroční hodnocení činnosti organizace za uplynulý rok. "V roce 2018 strážníci odhalili 20 125 přestupků, a z tohoto počtu vyřešili na místě 83,3 procenta přestupků a 16,7 procenta, tedy 3361 přestupků, oznamovali k dalšímu řešení ke správnímu orgánu. Počet řešených přestupků v dopravě k ostatním přestupkům proti veřejnému pořádku je v poměru 57,9 procenta k 42,1 procenta.  Oproti roku 2017 strážníci v roce 2018 odhalili a řešili o 1927 přestupků více," shrnul činnost havířovské policie její ředitel Bohuslav Muras.

Hmatatelné výsledky městu přinesl také provoz městského kamerového systému. "Pomocí Městského kamerového dohlížecího systému strážníci zadrželi 12 osob podezřelých ze spáchání trestného činu. Ze systému si Policie ČR převzala 94 záznamů v rámci šetření trestných činů. Na základě přenosu z kamerového systému naši strážníci řešili 291 osob podezřelých ze spáchání přestupků. Dále kamery zaznamenaly 9 dopravních nehod a s dopomocí kamer strážníci zajistili také pomoc 50 osobám," uvedl ředitel Muras.

Městská policie Havířov měla k 31. 12. 2018 průměrný přepočtený stav 123 zaměstnanců a její rozpočet činil po úpravách přibližně 92 milionů korun.

Nejlepší strážníci v roce 2018

Primátor města a ředitel havířovské policie udělili ocenění nejlepším strážníkům za rok 2018. 

Ocenění za dlouholetou službu - Stužku za věrnost – ocenění za desetiletou službu předali strážníkům Davidu Křístkovi, Martinu Šafářovi a Vladislavu Zajacovi. Zároveň předali Pamětní list za 10 let práce u MP Havířov Drahoslavě Maláčové a Pamětní list za 15 let práce u havířovské policie a Čestný odznak MP Veronice Putkové. Za 25 let věrně služby obdrželi ocenění Šárka Lišková, David Rajnoch, Jiří Tesař, Jaromír Třetina, Eduard Uherčík, Libor Morcinek a Daneš Skulina. Pamětní list za 25 let práce u Městské policie získala Danuše Halenková.

Další strážníci byli odměněni za konkrétní zásahy. 

Ocenění za zásluhy o bezpečnost - Stužku za zásluhy o bezpečnost získali strážníci Dušan Glezgo a Libor Pěgřimek, za zadržení tří osob podezřelých z poškození několika vozidel. Petr Šataník a Vilém Čepička byli odměněni za zadržení pachatele ublížení na zdraví pobodáním nožem. Za zadržení 9 osob hledaných Policií ČR v době jednoho měsíce předali primátor a ředitel MP ocenění Ladislavu Stejskalovi. Iveta Prokopová, Vítězslav Hlaváč a Lukáš Červený byli oceněni za zachycení nebezpečné osoby pomocí kamerového systému a její následné zadržení v autobuse MHD a stužku získali také Jozef Mydlár a Jaromír Šlachta, kteří za pomocí kamer zjistili a následně zadrželi pachatele přečinu poškození cizí věci.

Ocenění za statečnost - Za zadržení pachatele trestného činu fyzického napadení – agresivního podnapilého muže, který napadl více osob – získali Stužku za statečnost Ondřej Anlauf a Jiří Podaný.

Ocenění za záchranu lidského života - Za záchranu života muže v silném hypoglykemickém šoku byli oceněni Roman Šteflíček a Michal Byrtus. Václav Kotrys a Pavel Kubálek získali Stužku za záchranu lidského života za pomoc nehybně ležící ženě, které provedli resuscitaci a podařilo se jim obnovit její základní životní funkce.

Strážník roku 2018

Titul Strážníka roku 2018 za celoroční kvalitní, iniciativní a nadprůměrné plnění všech úkolů MP Havířov získal Michal Byrtus.


 

Fotoreportáž pořídil Petr Sznapka

Stránky

Tisk Poslat e-mailem