Město ocenilo školáky za ozdoby pro vánoční strom zdobící vstup na radnici

19Prosinec 2018

Ve vestibulu havířovského magistrátu proběhlo ve středu 19. prosince tradiční předávání cen základním školám za účast v soutěži Nejkrásnější vánoční ozdoba. Za výrobu ozdob, které krášlí vánoční strom ve vstupu do hlavní budovy úřadu, získaly ocenění všechny zapojené školy. Odměnu a diplom dětem předali náměstci havířovského primátora Jana Feberová a Ondřej Baránek.

Nazdobený vánoční strom krášlí výrobky z 16 havířovských základních škol.

"Protože výrobky dětí opět nadmíru překonaly svou originalitou i různorodostí ztvárnění veškerá očekávání poroty a nebylo tak možné vybrat pouze tři nejlepší, rozhodla se porota rozdělit ceny do šesti kategorií a ocenit všechny školy, které se zúčastnily," objasnila rozhodnutí poroty náměstkyně primátora Jana Feberová.

Ocenění za originální použití materiálu na výrobu vánočních ozdob získaly ZŠ Gen. Svobody, ZŠ Školní, ZŠ Selská a ZŠ Kudeříkova.

Ocenění za originální pojetí vlastní kolekce vánočních ozdob získaly ZŠ M. Pujmanové a ZŠ K. Světlé.

Ocenění za originální estetické ztvárnění vlastní kolekce vánočních ozdob získaly ZŠ Jarošova, ZŠ Na Nábřeží a ZŠ 1. máje.

Ocenění za různorodost kolekce vánočních ozdob získala ZŠ Žákovská.

Ocenění za celistvost kolekce vánočních ozdob získaly ZŠ Gorkého, ZŠ Moravská, ZŠ F. Hrubína a ZŠ Kpt. Jasioka.

Ocenění za náročnost zpracování vánočních ozdob získaly ZŠ Frýdecká a ZŠ Mládežnická.

V kulturním programu se představil pěvecký sbor Hlásek ze ZŠ Žákovské pod taktovkou Dany Kusinové. V závěru programu si ocenění žáci, učitelé i hosté předávání společně zazpívali koledy.
 

Tisk Poslat e-mailem