Město Havířov ocenilo vynikající pedagogy a žáky za rok 2022

28Březen 2023

V pondělí 27. března proběhlo každoroční oceňování vynikajících pedagogů a žáků za rok 2022. Slavnostní večer proběhl v příjemné atmosféře v havířovském Kině Centrum za účasti vedení města. Oceněným učitelům i úspěšným žákům zpíval populární hity Karla Gotta Bohuš Matuš a za město Havířov srdečně gratulovali náměstci i primátor Havířova Josef Bělica.

Ocenění učitelů v podobě plakety Jana Amose Komenského tentokrát patřilo Petrovi Navrátilovi z Vyšší odborné školy DAKOL a Střední škola DAKOL, Pavle Keslerové, in memoriam ze ZŠ Gorkého Havířov, Ondřeji Pletánkovi ze ZŠ K. Světlé Havířov, Dobruši Fajkusové z Gymnázia Komenského 2, Havířov, Pavle Stachurové ze ZŠ a MŠ Zelená Havířov, Haně Glonkové ze ZŠ a MŠ Moravská Havířov, Haně Hejtmánkové ze ZŠ Pujmanové Havířov, Lence Daňkové ze ZŠ Gen. Svobody Havířov, Kateřině Zechové ze ZŠ Mládežnická Havířov, Daně Čapandové ze ZŠ M. Kudeříkové Havířov, Blaženě Pasekové ze ZŠ a MŠ Frýdecká Havířov, Heleně Klimšové ze ZŠ Žákovská Havířov, Jarmile Kovácsové ze ZŠ a MŠ Na Nábřeží Havířov, Haně Urbankové ze Střední školy Havířov-Prostřední Suchá a Pavle Wróblové, ZŠ 1. máje Havířov. Všichni pedagogové byli oceněni za dlouholetou kvalitní, tvůrčí, pedagogickou a výchovnou činnost.

V kategorii Žák základní a střední školy cenu získal žák 9. ročníku ZŠ 1. máje Havířov Petr Daněk za mimořádný přístup k plnění všech studijních povinností, nadstandartní aktivitu v rámci mimoškolních aktiv a vynikající reprezentaci školy na různých olympiádách a soutěžích. Hana Samuhelová, žákyně 3. ročníku Gymnázia Komenského byla oceněna za vítězství v okresním kole Dějepisné olympiády, následně obsadila 1. místo v krajském kole a úspěšně reprezentovala školu, město i kraj v celostátním kole v Hradci Králové. Ze stejného gymnázia a ročníku si ocenění zasloužila i Eva Suchánková za vítězství v regionálním kole soutěže mladých recitátorů Čtvrtlístek – Memoriál Rosti Čtvrtlíka, následně zvítězila i v celostátním finále své kategorie v Děčíně. Odborná porota ji navíc vyhlásila i absolutní vítězkou této soutěže v roce 2022. Úspěšným spolužákem výše jmenovaných dívek je i Jakub Kucherka, který byl oceněn za vedení přípravného výboru Havířovského majálesu 2022. Měl tak zcela zásadní podíl na zdařilém průběhu této celoměstské akce. Žák 7. ročníku Gymnázia Havířov-Podlesí Michal Balcar cenu získal za úspěch v oblasti vědomostních a jiných soutěží, včetně třetího místa v krajském kole recitační soutěže Wolkerův Prostějov.

V kategorii Kolektiv základní školy, víceletého gymnázia si ocenění vysloužilo družstvo Rybičky, rybičky, lovte se 4 ve složení: Vít Magera, kapitán družstva, a členové: Barbora Königová, Hana Kousalová, Justýna Kubiczková a Vojtěch Žvak z 5. ročníku Gymnázia Havířov-Podlesí. Žáci prokázali bohaté znalosti z oblasti anatomie a fyziologie ryb, rybaření a rybníkářství v České republice. Důkazem toho je 1. místo v II. kategorii krajského finále Soutěže mladých zoologů na téma Ryby a rybářství v České republice.

Stránky

Tisk Poslat e-mailem