Magistrátní Ježíšek naděloval

12Prosinec 2018

Vedoucí představitelé města každoročně navštěvují v předvánočním období několik zařízení, aby předali dárky dětem i dospělým. Klienti dětského centra Čtyřlístek, SANTÉ a Domu pro matky s dětmi Armády spásy a děti z mateřské školy Paraplíčko, Domova pro osoby se zdravotním postižením Benjamín a dětského domova na Čelakovského ulici tak měli ve středu 12. prosince předčasnou vánoční nadílku.

Vedení Havířova zavítalo nejen do městských organizací, ale také do organizací kraje, které jsou na území města. "Jedná se o zařízení, která poskytují speciální péči. V těchto zařízeních pracují neskuteční lidé. Pracují v neskutečných podmínkách, a to nemyslím ty materiální, protože když má člověk, tak jako my dnes, možnost jen na chvíli nahlédnout na realitu života některých klientů těchto zařízení, tak pochopí, že peníze nejsou všechno. Chceme dětem alespoň zpříjemnit Vánoce, pořídili jsme dary v celkové hodnotě 150 tisíc korun podle potřeb a přání jednotlivých zařízení," uvedl havířovský primátor Josef Bělica.

Členové vedení města letos v navštívených zařízeních udělali radost nábytkem, dvěma pračkami a dalším vybavením domácnosti, jízdními koly, trampolínou a sportovním vybavením, kancelářskými a psacími potřebami, legem a dalšími hrami a hračkami, nebo playstationem, přehrávači a speciálními výukovými pomůckami.

Fotoreportáž z letošního předávání darů pořídil Petr Sznapka

 

Stránky

Tisk Poslat e-mailem