Magistrát města Havířova přijal opatření týkající se koronaviru COVID-19

4Březen 2020

Magistrát města Havířova vyzval v minulém týdnu úklidovou firmu, která se stará o čistotu magistrátu k zavedení speciálních opatření při úklidu veřejných prostor ve své budově. Ta začala platit od úterý 3. března 2020. Zintenzivněný úklid s nastavenými preventivními opatřeními bude probíhat každodenně až do odvolání, a to i v městských a příspěvkových organizacích Havířova.

Úklidová firma začala provádět omývání pracovních stolů, nábytku a klik ve všech kancelářích. Úředníci na pracovištích, kteří přicházejí do každodenního kontaktu s občany, byli vybaveni mycími gely. Tyto desinfekční prostředky a mycí gely mají speciální protivirové, tzv. virucidní účinky. Reagujeme tak na situaci kolem šíření koronaviru v České republice a také na žádost Krajské hygienické stanice a Bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje,“ uvedl primátor Havířova Josef Bělica.

Magistrát města Havířova také umístil na své webové stránky do sekce „NEPŘEHLÉDNĚTE“ pokyny, jak se zachovat pokud lidé navštívili rizikové oblasti. „Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje kvůli koronaviru zřídila speciální non-stop infolinky, na které se mohou občané kdykoliv obrátit. Odborníci jim poradí, jak postupovat ať už při návratu z míst, kde se koronavirus objevil, nebo i v případě podezření na nákazu. Kromě už zmíněných linek mohou lidé kontaktovat i tísňovou linku 112 nebo svého praktického lékaře,“ řekl havířovský primátor. V obou těchto případech by měli občané kontaktovat uvedené linky z domova a nevycházet ven mezi spoluobčany. Kontakty na telefonní linky KHS MSK naleznou lidé opět v sekci „Nepřehlédněte“.

„Rád bych občanům připomněl, že i oni sami mohou přispět k ochraně proti šíření koronaviru. Důležité je dbát na hygienu, používat dezinfekční gely a také se vyhýbat kontaktu s nemocnými lidmi,“ doplnil primátor Bělica.

„Vývoj situace ohledně koronaviru COVID-19 budeme nadále sledovat a občany aktivně informovat,“ uzavřel havířovský primátor.

Tisk Poslat e-mailem