Letošní Vánoční městečko bude bez doprovodného programu

23Listopad 2021

Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci se letos Vánoční městečko na náměstí Republiky v Havířově musí obejít bez kulturního doprovodného programu. Ze stejných důvodů se ruší i slavností rozsvícení vánočního stromu, které mělo proběhnout v sobotu 27. listopadu 2021 a též novoroční ohňostroj.

Je mi to líto, ale za dané situace bylo zrušení plánovaného programu Vánočního městečka nutné. Momentálně není ten správný čas na společenské veselí. Nemocnice pod náporem pacientů žádají o pomoc vojáky a mnozí naši spoluobčané na lůžkách bojují o holé životy. Dělat jako by nic, by bylo z mého pohledu nemorální,“ odůvodnil zrušení programu Vánočního městečka primátor Havířova Josef Bělica.

Vánoční atmosféru podpoří letošní vylepšená výzdoba. Nové vánoční symboly a ozdoby se objeví na celém území města. Vánoční výzdoba včetně již tradiční habrové aleje bude v Havířově rozsvícena v pátek 26. listopadu 2021. Svítit budou též vánoční stromy na náměstích a na náměstí Republiky budou k dispozici prodejní stánky.

Tisk Poslat e-mailem