Léto v Havířově bude ve znamení oprav silnic

14Červen 2021

Každá pravidelná údržba místní technické infrastruktury a opravy nevyhovujících povrchů silnic s sebou nesou dočasné nepohodlí v podobě objížděk a výluk. Během letošních prázdnin dostanou v úseku od velkého kruhového objezdu až po křižovatku s ulicí 17. listopadu nový asfaltový koberec Hlavní a Dlouhá třída, též ulice Dělnická a přibudou i chytré a bezpečné křižovatky. Od začátku prázdnin zhruba do půlky září proto budou probíhat částečné uzavírky důležitých městských tepen Hlavní třídy, Dlouhé třídy a ulice Dělnické. Na objízdné trasy bude upozorňovat dopravní značení.

S přípravnými pracemi se začne už koncem června. O asfaltový povrh na Hlavní a Dlouhé třídě se postará Ředitelství silnic a dálnic, o nový koberec ulice Dělnické pak Správa silnic Moravskoslezského kraje. Investiční akci „Chytré a bezpečné křižovatky ve statutárním městě Havířov“ pak přidá město Havířov, které bude tento dotační projekt Ministerstva dopravy ČR realizovat. Celkové náklady za všechny zmíněné opravy se budou pohybovat okolo 114 milionů korun.

Jelikož se jedná o logisticky velice složitou rekonstrukci průtahu městem, s ohledem na nepředvídatelnost počasí, možný výskyt poruch, opravu horkovodu na Hlavní třídě, opravy na ulici Dělnická, může dojít k dílčím změnám termínů. Proto, společně s Ředitelstvím silnic a dálnic a Správou silnic Moravskoslezského kraje, prosíme o trpělivost a obezřetnost všech účastníků silničního provozu včetně chodců, a respektování dopravního značení s maximálním využitím objízdných tras. Jde nám hlavně o bezpečnost všech. V budoucnu by dopravní situace u nás v Havířově už nemusela být tak palčivá, jelikož intenzivně jednáme o výstavbě obchvatu Havířov – Třanovice, tudíž věřím, že při příští opravě vozovek nebude dopravní situace tak komplikovaná. Opravovaná místa prostě a jednoduše objedeme.“ uvedl havířovský primátor Josef Bělica.

Prosím o shovívavost a věřím, že výsledek bude stát za to. Nové povrchy budou bez výmolů a děr a také nové chytré a bezpečné křižovatky ulehčí provozu v našem krásném městě. Startem prázdnin začne oprava povrchu úseku od Mototechny na ulici 17. listopadu a bude postupovat směrem ke kruhovému objezdu. Celková uzavírka Hlavní třídy v plánu není, půjde o částečné uzavírky postupně po rychlých a pomalých pruzích. Fungování semaforů bude omezeno, o plynulý provoz se bude starat přechodné dopravní značení. Proto je, prosím, pozorně sledujte. Aktuální informace budou průběžně k dispozici na webových stránkách Ředitelství silnic a dálnic, Správy silnic Moravskoslezského kraje a města Havířova,“ říká náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec a dodává: „Všechny havířovské spoluobčany prosím o trpělivost a hlavně opatrnost.“

Silnice budou v první fázi vyfrézovány, v další fázi dojde k úpravě uličních vpustí, a nakonec dostanou silnice zbrusu nový asfaltový povrch. Celá tato oprava potřebuje svůj čas, a tak je třeba se připravit na změny v dopravě během letních měsíců. Ty nepocítí jen řidiči osobních aut, ale také cestující MHD Havířov a příměstských spojů. Musí se počítat se zpožděním spojů a též s dočasným přemístěním zastávek. Podrobnosti jsou k nalezení na stránkách www.kodis.cz.

Rozsah oprav Hlavní a Dlouhé třídy naleznete na mapě v příloze.

Tisk Poslat e-mailem