Letní koupaliště Jindřich v Havířově odstartovalo sezonu s novým plaveckým bazénem

15Červen 2020

V pondělí 15. června 2020 se návštěvníkům otevřelo Letní koupaliště Jindřich. To během posledních několika měsíců prošlo proměnou. Během rekonstrukce, která začala loni v listopadu byly například vyměněny technologické rozvody. Výměny se dočkal také starý plavecký betonový bazén. Místo něj si teď návštěvníci koupaliště mohou zaplavat v úplně novém padesátimetrovém nerezovém bazénu.

Rekonstrukce Letního koupaliště Jindřich

Rekonstrukce letního koupaliště byla rozdělena do 2 etap. V rámci 1. etapy bylo zajištěno odstavení plaveckého i skokanského bazénu z provozu a jejich vypuštění. Poté byly současně zahájeny zemní a bourací práce. Byly vybourány veškeré původní zpevněné plochy ze zámkové dlažby kolem obou bazénů a postupně i převážná část stěn původního plaveckého bazénu. Byly položeny nové technologické rozvody. „Rekonstrukce koupaliště byla poměrně náročná, mimo jiné, i protože se měnily technologické rozvody. Letní koupaliště Jindřich v Havířově je jedno z mála koupališť v republice, které vodu pro koupaliště bere z vodního toku. Vodu čerpáme z řeky Lučiny, ta se poté filtruje a napouští do bazénu,“ přiblížil první fázi rekonstrukce havířovský primátor Josef Bělica.

Ve 2. etapě se vybudovaly nové základy plaveckého bazénu a byla zahájena montáž nerezových stěn bazénu. Byla vybudována také brodítka, která se napojila na potřebné rozvody. Zároveň byla položena zámková dlažba kolem bazénů. „Jsme moc rádi, že pro letošní sezónu máme nový padesátimetrový plavecký bazén s osmi závodními dráhami, které jsou určeny i pro plavecké závody,“ uvedl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Radek Podstawka .  

Do rekonstrukce Letního koupaliště Jindřich investovalo město Havířov 44 milionů korun. „Věřím, že tato rekonstrukce pozvedne koupaliště ještě na vyšší úroveň než na jaké bylo doposud. V nebližší době bychom chtěli koupaliště rozšířit směrem k řece Lučině. Zadní část by se měla posunout a na vzniklém prostoru by mělo vyrůst beachvolejbalové hřiště,“ uvedl primátor Havířova Josef Bělica.

Provoz Letního koupaliště Jindřich

Na koupališti platí aktuální hygienická opatření proti šíření koronaviru. „ Pro bezpečí našich návštěvníků děláme maximum. Na koupališti je k dispozici dezinfekce, která je u vstupu a také je rozmístěna ve všech prostorech koupaliště. Zaměstnanci desinfikují všechna příslušenství koupaliště v pravidelných intervalech,“ vysvětlil opatření ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Radek Podstawka. 

Provozní doba Letního koupaliště Jindřich:

Červen:  9:00-19:00

Červenec: 9:00-20:00

Srpen: 9:00-19:00

Celodenní vstupné na koupaliště je 100 Kč pro dospělé osoby. Pro děti do 140 cm výšky, OZP a seniory je 50 Kč.

 

Tisk Poslat e-mailem