Legiovlak se v sobotu zastaví v Havířově

23Září 2021

Legiovlak, unikátní souprava 14 zrekonstruovaných vozů představující věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918–1920, plánuje v rámci své letošní pouti zastavit na několik dnů i v Havířově.

Slavnostní zahájení pobytu Legiovlaku proběhne za účasti významných hostů v sobotu dne 25. září v 9:00 hodin a legionářské muzeum pak bude na vlakovém nádraží v Havířově pobývat až do 28. září 2021 a bude bezplatně přístupné všem zájemcům z řad široké veřejnosti. Otevírací doba muzea je ve všední dny v čase 8-18 hodin, o víkendech pak od 9-19 hodin. Dopolední hodiny jsou vymezeny převážně pro objednané školní skupiny a od 14:00 hodin jsou pak v každou celou hodinu organizovány komentované prohlídky pro veřejnost. V rámci provozu pojízdného muzea budou dodržována aktuální protipandemická opatření.

Legiovlak pomáhá veřejnosti, a především mládeži, obnovovat povědomí o čs. legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu. Vstup do expozice Legiovlaku je zdarma.

Více informací naleznete ZDE.

Tisk Poslat e-mailem