Komise RMH pro bezpečnosti silničního provozu pořádá další Zábavné odpoledne s Besipem

12Duben 2019

Dětské dopravní hřiště v Havířově-Šumbarku se v úterý 16. dubna v odpoledních hodinách promění v prostor plný zábavy, her, soutěžení a odměn. Komise Rady města pro bezpečnost silničního provozu připravila další zábavné sportovní odpoledne pro děti. Prohlédnou si policejní vozy, motorky, sanitky, vozy hasičské záchranné služby, autobusy a další. Program začíná v 15.30 hodin.

"Pro všechny děti jsme připravili další zábavné soutěže s odměnou, spousty her a nejedno překvapení. Kromě toho, že získají spousty užitečných informací, pobaví se a pořádně si zamlsají, je navíc od 16. hodin čeká autogramiáda hokejistů AZ Havířov Filipa Semana a Radka Pořízka nebo střílení na florbalovou bránu s hráči Torpeda Havířov," slibuje Jiří Lankočí, místopředseda komise Rady města BESIP a patron celé akce. "Na ploše pod dopravním hřištěm je zajištěno parkování," dodává.

Cílem akce je přiblížit dětem, jejich rodičům a pedagogům možnost využití volného času na dětském dopravním hřišti. "Dopravní výchova je v životě dětí velmi důležitá a nenahraditelná, v roli chodce a cyklisty se děti pohybují odmalička. Hřiště nabízí mnoho důležitých dopravních situací - chodníky, cyklostezky, přechody pro chodce, klasické křižovatky bez značení, se značením i pro řízení policistou. Nechybí křižovatka se semafory, malá okružní křižovatka a železniční přejezd se světelnou signalizací. Dopravní situace pamatuje také na jednosměrné ulice, zákazy vjezdu, parkoviště, krajnice či připojovací pruhy. K teoretické výuce slouží učebna v provozní budově, kde je sociální zázemí," vysvětluje Lankočí.

Dětské dopravní hřiště provozuje Správa sportovních a rekreačních zařízení. Otevřeno bylo 7. července 2015 na ulici U Závor 1269/2b v Havířově-Šumbarku a je dostupné v sezóně od dubna do řlistopadu včetně. V dopoledních hodinách je zdarma přístupné pro žáky základních škol a odpoledne a během víkendu pro širokou veřejnost taktéž zdarma. Součástí hřiště je i bezplatná půjčovna kol a koloběžek.

Stránky

Tisk Poslat e-mailem