Komise RMH pro bezpečnost silničního provozu pořádá další Zábavné odpoledne s Besipem

9Září 2019

Dětské dopravní hřiště v Havířově-Šumbarku se v úterý 10. září 2019 v odpoledních hodinách promění v prostor plný zábavy, her, soutěžení a odměn. Komise Rady města pro bezpečnost silničního provozu připravila další zábavné sportovní odpoledne pro děti. Prohlédnou si policejní vozy, motorky, sanitky, vozy hasičské záchranné služby, autobusy a další. Program začíná v 15.30 hodin.

Cílem akce je přiblížit dětem, jejich rodičům a pedagogům možnost využití volného času na dětském dopravním hřišti. "Dopravní výchova je v životě dětí velmi důležitá a nenahraditelná, v roli chodce a cyklisty se děti pohybují odmalička. Hřiště nabízí mnoho důležitých dopravních situací - chodníky, cyklostezky, přechody pro chodce, klasické křižovatky bez značení, se značením i pro řízení policistou. Nechybí křižovatka se semafory, malá okružní křižovatka a železniční přejezd se světelnou signalizací. Dopravní situace pamatuje také na jednosměrné ulice, zákazy vjezdu, parkoviště, krajnice či připojovací pruhy. K teoretické výuce slouží učebna v provozní budově, kde je sociální zázemí," uvedl místopředseda komise Rady města BESIP Jiří Lankočí.

Dětské dopravní hřiště provozuje Správa sportovních a rekreačních zařízení. Otevřeno bylo 7. července 2015 na ulici U Závor 1269/2b v Havířově-Šumbarku a je dostupné v sezóně od dubna do listopadu včetně.

 

 

Tisk Poslat e-mailem