Koaliční smlouva o spolupráci je podepsána, dosavadní koalice bude fungovat v Havířově i nadále

26Září 2022

O podobě nové koalice bylo v Havířově jasno už pár hodin po uzavření volebních místností. Oficiálně pak svou spolupráci na další volební období v pondělí 26. září 2022 ve 14 hodin v Kulturním domě Radost podepsali lídr vítězné strany ANO Josef Bělica, Bohuslav Niemiec za koalici Spolu, Jana Feberová jako lídryně České strany sociálně demokratické a Daniel Vachtarčík za Hnutí pro Havířov. Všichni napříč politickým spektrem se shodli na tom, že se těší na další společné roky spolupráce, která doposud skvěle fungovala. V zastupitelstvu společně obsadí 28 mandátů.

Radost z navázání spolupráce neskrývá jednička na kandidátce ANO Josef Bělica: „Jsem toho názoru, že to, co funguje se měnit nemá. Proto jsem rád, že jsme se na další spolupráci opět domluvili a jsem si jist, že nám to spolu bude klapat i nadále, a že nás čekají čtyři roky plné nových projektů a změn k lepšímu pro naše město.“

Plně s ním souhlasí oblastní lídr koalice Spolu Bohuslav Niemiec: „Chceme i nadále hledat společnou řeč a rozumná řešení pro naše občany, ať už jde například o chystaný obchvat nebo problematiku energetiky. V Havířově žijeme, nasloucháme lidem, a tak máme dobrou představu o tom, co naše město a občané potřebují.“

Vždycky jsme si navzájem byli oporou a dokázali jsme se domluvit, proto bylo naprosto přirozené, že když se naskytla další příležitost, naše spolupráce bude pokračovat. Všem za dosavadní úspěšné fungování koalice děkuji a těším se na spolupráci budoucí,“ dodala lídryně České strany sociálně demokratické Jana Feberová.

Na další spolupráci se těší i lídr kandidátky Hnutí pro Havířov Daniel Vachtarčík: „Také já a naše hnutí jsme rádi, že můžeme dál v naší společné snaze o lepší život v Havířově pokračovat. Máme spoustu nápadů a sil naše cíle realizovat. Všichni společně chceme, aby Havířov zůstal dobrým místem pro život.“

Ve dnech 23. a 24. září se konaly komunální a senátní volby 2022. V Havířově přišlo k volebním urnám 34,6 procent voličů a zvítězilo tady hnutí ANO 2011, které získalo 32,57 procent (15 mandátů v zastupitelstvu). Druhé skončilo hnutí HAVÍŘOV SOBĚ s 14,87 procenty (7 mandátů v zastupitelstvu) a třetí SPOLU plus s 13,05 procenty (6 mandátů v zastupitelstvu). Čtvrtá je Svoboda a přímá demokracie s 12,82 procenty (6 mandátů v zastupitelstvu), páté Hnutí pro Havířov s 8,66 procenty (4 mandáty v zastupitelstvu), následuje Česká strana sociálně demokratická a osobnosti města s 6,54 procenty (3 mandáty v zastupitelstvu) a Komunistická strana Čech a Moravy s 5,73 procenty (2 mandáty v zastupitelstvu).

Tisk Poslat e-mailem