Klienti a pracovníci havířovských sociálních služeb mají k dispozici nová auta

27Únor 2019

Dvě nová auta mohou nyní využívat sociální služby, které provozuje město Havířov. Vozy pracovníci sociálních služeb využijí na přepravu klientů nebo např. obědů pro klienty. Auta pořídilo město Havířov a spolufinancovat je bude z dotace Ministerstva práce a sociálních věcí. Před pár dny je zástupcům havířovských sociálních služeb slavnostně předali k užívání představitelé radnice.

Nový speciálně upravený vůz značky Volkswagen CADDY maxi poslouží mj. k pohodlné přepravě imobilních klientů, vozem Škoda CITIGO se budou převážně přepravovat pracovníci služeb za klienty.

"Vozový park sociálních služeb města Havířova čítá dvanáct vozů. Nejstarší vozidlo je z roku 1998. Proto jsem velmi rád, že jsme v rámci obměny vozového parku dostali do správy pro tuto chvíli dvě nová vozidla. Tyto automobily poslouží při poskytování pečovatelských služeb pro občany města, a to k úkonům jako jsou rozvozy obědů, přivážení klientů na denní stacionář či na respitní péči," uvedl ředitel Sociálních služeb města Havířova Milan Černý.

Pořízení dvou nových vozů přišlo na téměř jeden milion korun, 75 procent pokryje dotace ministerstva, zbylou část doplatí město Havířov.

"Jedná se první vozidla, která byla z výzvy MPSV v rámci programu rozvoje a obnovy materiálně-technické základny sociálních služeb pořízena, a rozhodně budeme usilovat o to, aby nebyla poslední. Vytížena nejsou jen auta našich Sociálních služeb města, ale i dalších příspěvkových organizací města, které poskytují sociální služby. Bude-li výzva vyhlášena znova, budeme se snažit získat finanční prostředky na to, aby byla zakoupena další vozidla, jednak pro Sociální služby města Havířova, jednak pro domovy seniorů a v neposlední řadě také pro Centrum ambulantních služeb Santé," prohlásila Stanislava Gorecká, náměstkyně primátora pro sociální oblast.

V jednání je pořízení ještě dalšího vozidla pro sociální služby města, rovněž s využitím dotace.

Stránky

Tisk Poslat e-mailem