Jednání vedení Havířova s Českou poštou je prozatím bez výsledku

28Duben 2023

Primátor Havířova Josef Bělica předkládá data od zástupců České pošty, která podle nich vedou k uzavření pěti poboček z osmi na území města Havířova.

Po jednání s manažerem interní sítě České pošty jsem na dubnovém zastupitelstvu slíbil, že data, která mi k uzavření našich havířovských poboček poskytne, budu veřejně sdílet. Jak jsem slíbil, tak činím. Rád bych podotknul, že na předložených datech, která vedla Českou poštu ke zrušení takového počtu poboček v našem městě je zřejmé, že jsou pouze povrchní a postrádají jakoukoliv hlubší analýzu či znalost místních konkrétních specifik, a že evidentně komplexní plán transformace České pošty neexistuje. A to, že v Havířově existuje MHD nemůže být při rozhodování jediným pádným argumentem. Kategoricky odmítáme i skutečnost, že ze tří poboček, které mají být v Havířově zachovány, dvě nedisponují vyvolávacím systémem. Mám za to, že v této kauze přibývá spíš otázek než odpovědí,“ přemítá primátor Havířova Josef Bělica.

Vedení města Havířova od samého počátku, kdy se o rušení poboček dozvědělo z médií, vyjádřilo nespokojenost s tímto postupem České pošty a poukázalo na řadu manažerských selhání, neznalost místních specifik při rozhodování a nulovou vůli, jakkoliv s obcemi komunikovat. Havířovský primátor Josef Bělica se zástupcem České pošty jednal a snažil se rozhodnutí zvrátit, přičemž apeloval na potřeby občanů a neznalost místních specifik při rozhodování. Rozhodnutí, kdy z osmi poboček v Havířově zůstanou od července tři, se mu ale zatím změnit nepodařilo.

Obrázek z poskytnutých dat v příloze tohot článku si může udělat každý sám.

Vedení Havířova bude i nadále pokračovat ve snaze o zachování poboček ve městě.

Tisk Poslat e-mailem