Japonský velvyslanec v České republice navštívil město Havířov

19Září 2022

Třetí zářijový víkend si Jeho Excelence Hideo Suzuki, japonský velvyslanec v České republice užil na severní Moravě. Navštívil věhlasné Dny NATO, které proběhly už po 21. na mošnovském letišti v Ostravě, a poté zamířil do Havířova.

Jako každý správný Japonec se i Hideo Suzuki zajímá o architekturu, dobré jídlo a japonská bojová umění. Proto navštívil místní sportovní kluby Karate Havířov a Judo club Havířov. Se zájmem se zúčastnil části tréninku obou oblíbených sportovních klubů, které vynikají mnoha úspěchy i za hranicemi naší země.

Bylo mi potěšením s Jeho Excelencí strávit část nedělního odpoledne. Je opravdu velmi příjemný, přátelský a renesanční člověk, kterého zajímá městská i zahradní architektura, kultura a umění, ale také sport a gastronomie. Měl jsem obrovskou radost, že pan velvyslanec s námi mohl sdílet vnitřní sílu, energii a zápal našich dětí pro tato japonská bojová umění,“ vzpomíná na společné setkání primátor Havířova Josef Bělica.

Já osobně jsem byl v Japonsku 22krát a jsem mimořádně potěšen, že někdo z této krásné země vycházejícího slunce navštívil také Havířov a náš Judo club. Bylo nám velkou ctí," dodal k zahraniční návštěvě trenér Judo clubu Havířov, Marcel Frenštátský.

Velvyslanec Japonska Hideo Suzuki se narodil 24. února 1963 v Ósace. Vystudoval právnickou fakultu Tokijské univerzity a v roce 1985 nastoupil na Ministerstvo zahraničních věcí Japonska. Působil na různých misích jako diplomat, včetně Francie, stálé mise při OECD, Spojených států amerických, Vietnamu a Korejské republiky. Na ústředí ministerstva zastával funkci vedoucího odboru pro mezinárodní spolupráci a také zmocněnce pro globální otázky, odpovědného za problematiku změny klimatu. Velvyslancem Japonska v ČR je od září 2020. Během své mise se zaměřuje na podporu bilaterálních vztahů, které přispívají k míru a stabilitě v mezinárodní společnosti.

 

Tisk Poslat e-mailem