Hřiště v parku Fibichova bude mít novou plochu i dětské atrakce

18Duben 2019

Nové dětské atrakce, mobiliář i dopadovou plochu získá do konce letošního května hřiště za centrálním náměstím v Havířově. Největší havířovské dětské hřiště je ve špatném technickém stavu.

Původní mobiliář je téměř dvacet let starý, město proto rozhodlo o jeho obnově.

"V první řadě nám jde o bezpečnost. Nemůžeme dopustit, aby zde došlo k nějakému úrazu nebo aby si rodiče stěžovali, že zastaralé atrakce nejsou pro jejich děti dostatečně bezpečné. To je hlavním důvodem této rekonstrukce," uvedl náměstek primátora Havířova Bohuslav Niemiec.

Obnovu dětského hřiště financuje město společně se svou příspěvkovou organizací Správou sportovních rekreačních zařízení. 

"Hojně rodiči i dětmi navštěvované místo si zaslouží rozsáhlou rekonstrukci, kterou ve spolupráci s odborem komunálních služeb havířovského magistrátu zahajujeme v těchto dnech," řekl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Radomír Kácal.

V současné době probíhá demontáž původního mobiliáře a odklizení původních dopadových ploch tak, aby mohla začít pokládka ploch nových a instalace nových dětských atrakcí. Hřiště v parku Fibichova by mělo začít sloužit veřejnosti znovu od konce letošního května. Rekonstrukce hřiště bude stát téměř tři a půl milionu korun.
 

Tisk Poslat e-mailem