Hokejista NHL David Pastrňák navštívil rodný Havířov

29Červenec 2019

Hokejista amerického týmu Boston Bruins David Pastrňák navštívil o víkendu Havířov. V sobotu se při té příležitosti setkal se zástupci města, se kterými zavzpomínal na své hokejové začátky a život v rodném městě. Při této příležitosti obdržel třiadvacetiletý útočník hrající v NHL od zástupců Havířova skleněné pero, o kterém zavtipkoval, že jej rozbalí až bude podepisovat další hokejovou smlouvu.

Letos byla návštěva trochu narychlo, protože jsme v NHL hráli dlouho, ale já si vždycky ten čas navštívit Havířov najdu. Vracím se tady opravdu rád, mám tady nádherné vzpomínky nejen na krásné dětství, které jsem tady strávil. Na to, že jsem v Havířově vyrostl bych nikdy nechtěl zapomenout,“ řekl hokejista David Pastrňák.

Havířov si sportovců velmi cení. Do budoucna bychom si přáli zřídit sportovní síň slávy, kde bychom mohli úspěchy našich sportovců připomínat. Já si myslím, že máme být na co hrdí. Také bychom si přáli, aby sportovci, kteří vzešli z našeho města, podporovali místní kluby, protože to je pro ty děti ten nejlepší vzor,“ uvedl náměstek primátora Ondřej Baránek.

Havířov podporuje sport ve městě částkou zhruba 35 milionů korun ročně. „Vedení města se bude snažit i nadále sport v Havířově podporovat a rozvíjet“, dodal náměstek primátora Ondřej Baránek.

 

Tisk Poslat e-mailem