Havířovští zdravotníci z nemocnice se stěhují do nových šaten

23Září 2020

V květnu 2020 nemocnice v Havířově zahájila rekonstrukci šaten pro své zaměstnance za bezmála 17 mil. Kč. Dnes byla slavnostně předána I. etapa nových šaten pro 212 zdravotníků.

Dlouhodobě nevyhovující šatny ze začátku sedmdesátých let nesplňovaly hygienické ani technické požadavky. Díky financování zřizovatele MSK a města Havířova se prvních 212 zaměstnanců dočkalo nových šaten a sociálních zařízení. Symbolický klíč od šaten přišli dnes zaměstnancům slavnostně předal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a primátor města Havířov Josef Bělica.

"Už bylo na čase dopřát personálu naší nemocnice vzhlednější, funkčnější a důstojnější zázemí pro jejich náročné zaměstnání. Obzvláště v těchto dnech je na ně vyvíjen enormní tlak, takže si nové pracovní prostory více než zaslouží. Myslím na ně, vážím si jich a děkuji jim za skvělou práci a obětavost. Rekonstrukce šaten v havířovské nemocnici tím ale nekončí. Má před sebou další etapu, která bude dokončena v listopadu tohoto roku. Dosavadní  náklady města činily 3 miliony korun", uvedl Havířovský primátor Josef Bělica.

Rekonstrukce šaten zahrnovala jak stavební práce, kdy bylo zcela vyměněno sociální zázemí, vzduchotechnika i sanitární vybavení, tak byly šatny vybaveny novým nábytkem a ostatními vybavovacími předměty. Další etapa rekonstrukce šaten pro celkem 254 zaměstnanců bude dokončena a předána zaměstnancům na konci listopadu 2020.

Tisk Poslat e-mailem