Havířovští senioři v předstihu usedli k štědrovečerní tabuli s vedením města

21Prosinec 2018

Vánoční posezení s osamělými seniory pořádá město Havířov trochu netradičně – pár dní v předstihu a v odpoledních hodinách. To však nikomu ze zúčastněných nebrání v tom, aby si naplno užíval štědrovečerní atmosféru. Senioři společně tradičně povečeřeli, poslechli si koledy a rozbalili si dárky.

Ke štědrovečernímu stolu se seniory letos usedli náměstkyně primátora  pro školství a kulturu Jana Feberová, náměstkyně primátora pro sociální oblast Stanislava Gorecká, náměstek primátora pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec, radní pro sport Daniel Vachtarčík a zástupci sociálního odboru ve čtvrtek 20. prosince. "Celá akce se nese ve vánočním duchu. Náš odbor sociálních věcí si dal záležet na tom, aby dnešek našim občanům, kteří se cítí být osamělí, co nejvíce nahradil ty pravé společné Vánoce," uvedla během setkání náměstkyně Gorecká.

O účast na vánočním posezení byl z řad seniorů velký zájem. Pozvání však limitoval počet míst u štědrovečerní tabule. Přednost tak dostali ti, kteří se posezení v minulých letech nezúčastnili. "Na posezení zveme osamělé seniory města, kteří se nám dopředu přihlásili na základě informací na stránkách města, v Radničních listech a v klubech seniorů. Přednost jsme dali těm seniorům, kteří na tomto setkání ještě nebyli," objasnila vedoucí sociálního odboru města Bernarda Urbancová.

Senioři si poslechli koledy z úst dětí ze Základní umělecké školy Bohuslava Martinů. Tradičně povečeřeli hrachovou polévku a rybí filé s bramborovou kaší. Společně si pak rozbalili dárky, které jim nadělilo město Havířov.

Stránky

Tisk Poslat e-mailem