Havířovští senioři spolu s vedením města v předstihu usedli ke štědrovečerní tabuli

23Prosinec 2019

Vánoční posezení s osamělými seniory pořádá město Havířov každoročně pár dní před Štědrým dnem. To však nikomu ze zúčastněných nebrání v tom, aby si naplno užíval štědrovečerní atmosféru. Senioři společně tradičně poobědvali, poslechli si koledy a rozbalili si dárky.

Ke štědrovečernímu stolu se seniory letos usedli primátor města Josef Bělica, náměstkyně Stanislava Gorecká, náměstkyně Jana Feberová a náměstek Bohuslav Niemiec a také zástupci sociálního odboru v pátek 20. prosince. „Celá akce se nese ve vánočním duchu. Náš odbor sociálních věcí si dal záležet na tom, aby dnešek našim občanům, kteří se cítí být osamělí, co nejvíce nahradil ty pravé společné Vánoce,“ uvedl během setkání havířovský primátor Josef Bělica.

O účast na vánočním posezení byl z řad seniorů i letos velký zájem. Pozvání však limitoval počet míst u štědrovečerní tabule. Přednost tak dostali ti, kteří se posezení v minulých letech nezúčastnili.

„Na posezení zveme osamělé seniory města, kteří se nám dopředu přihlásili na základě informací na stránkách města, v Radničních listech a v klubech seniorů. Přednost jsme dali těm seniorům, kteří na tomto setkání ještě nebyli. Letos jsme pohostili 40 seniorů,“ uvedla Miroslava Lepíková ze sociálního odboru města.

Senioři si poslechli koledy z úst dětí ze Základní umělecké školy Bohuslava Martinů. Poobědvali polévku a rybí filé s bramborovou kaší. Společně si pak rozbalili dárky, které jim město Havířov ve spolupráci s organizací Santé nadělilo.

Tisk Poslat e-mailem