Havířovští senioři a primátor města si vychutnali společnou snídani

15Červen 2021

Po dlouho očekávaném rozvolnění si společné setkání vychutnali i havířovští senioři, které na snídani pozval primátor města Josef Bělica. Snídaně proběhla 14. června ráno v místním Kulturním domě Radost. Kromě vydatné snídaně bylo na programu i povídání na téma, jak zpříjemnit seniorům život v Havířově, ale také ohlédnutí za nelehkým rokem v sevření pandemie.

Pandemické restrikce trvaly dlouho, ale jelikož všechno jednou končí, rozvolnění jsme se dočkali. Ve chvíli, kdy to bylo jen trochu možné jsem neváhal, a hned jsem naše seniory pozval na setkání a popovídání u snídaně. Pro mě je takové setkání mimořádné přínosné, protože od našich seniorů sbírám bohaté životní zkušenosti, kterých si velmi cením, ale také podněty a nápady, jak vylepšit jejich kulturně-společenský život v našem městě. Senioři se diskutovat nebojí, jsou upřímní a konkrétní. Pokud je to jen trochu možné, rád jejich nápady přetavím v realitu. Setkání to bylo nanejvýš příjemné a doufám, že v jeho opakování nám už nic nebude bránit,“ se spokojeným úsměvem prohlásil havířovský primátor Josef Bělica.

Izolace seniorů trvala příliš dlouho, tak si teď musíme všechno vynahradit. Jsem ráda, že vidím, že jsou naši senioři v pořádku a mají úsměv na tváři. Na některých je vidět, že se nemohli dočkat pěkného počasí, protože například vyslovili přání, mít u Centra volnočasových aktivit venkovní posezení. Také jsme si vyslechli pár návrhů na vylepšení městské infrastruktury. Věřím, že to nejhorší už je za námi, že nám už žádná izolace nehrozí. Společně s panem primátorem se těším na další setkání,“ podotkla náměstkyně pro sociální oblast Stanislava Gorecká, která si snídani se seniory taktéž nenechala ujít.

Havířovský primátor hostil 28 seniorů z místních klubů seniorů. Společenská konverzace se točila kolem uplynulého roku, který byl nelehký zejména pro seniory, jelikož kvůli pandemii nemoci covid-19 museli strávit mnoho měsíců v izolaci. Ale hlavně o budoucnosti, jak vylepšit prostředí, ve kterém senioři tráví svůj čas, teď už konečně i ve společnosti svých kamarádů, příbuzných a blízkých.

Stránky

Tisk Poslat e-mailem