Havířovský rodák David Pastrňák byl vyhlášen nejlepším sportovcem MS kraje za rok 2022

6Březen 2023

Anketu Sportovec Moravskoslezského kraje vyhlašuje Moravskoslezský kraj společně s partnery – Moravskoslezskou krajskou organizací České unie sportu a Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje. Letos se uskutečnil už 21. ročník, slavnostní ceremoniál se konal ve čtvrtek 2. března v kulturním domě Poklad v Ostravě.

Titul Sportovec roku letos získal jeden z nejlepších útočníků NHL David Pastrňák, v prestižní anketě Sportovec Moravskoslezského kraje uspěli i další havířovští sportovci:

MLÁDEŽ DO 19 LET

Oceněný byl též kickboxer Adam Janek, který je odchovancem a závodníkem SK Kick Wolf Teamu Havířov. Adam patří k největším talentům českého kickboxu. 17letý bojovník získal na MS juniorů v Itálii senzační bronzovou medaili.

Cenu si převzala i Dorota Pavelková. Dvanáctiletá závodnice klubu Karate Havířov se v roce 2022 blýskla stříbrnou medailí na mistrovství světa v karate organizace IKU v Itálii. Dorota je stálou členkou reprezentace Českého svazu karate Shikon Budokai.

DOSPĚLÍ

Rodačka z Havířova Eliška Adamovská se věnuje sportovnímu lezení a závodí pod TJ Baník Karviná. Loni vybojovala kromě dvou titulů mistryně republiky také dvě pátá a jedno šesté místo na mistrovství Evropy a také cenné osmé místo v závodě Světového poháru v Edinburghu.

DRUŽSTVA

Uznání na galavečeru se dostalo i Sportovnímu klubu vzpírání Baník Havířov. Nejúspěšnější klub v historii českého vzpírání získal celkem 17 titulů mistra republiky a vychovává řadu talentovaných mladých sportovců. Zatím poslední zlatou medaili získal Baník právě v sezoně 2021 – 2022.

Jsem velmi rád, že naše strategická koncepce, financování sportu a přístup ke sportu obecně se ukazuje jako dlouhodobě správný a mám z toho velkou radost. Je fajn, když sportovci z Havířova stoupají na ty nejvyšší příčky jak v rámci republiky, tak mimo ni, a když jsou to Havířováci tělem i duší, tak o to lépe. Srdečně všem oceněným gratuluji,“ dodal k úspěchům havířovských sportovců primátor Havířova Josef Bělica.

Ke gratulaci se připojil i náměstek primátora pro sport Daniel Vachtarčík: „Těší mě, že sportovci nám vrací investice do nich vložené, ať už z pohledu výstavby nových hal, sportovišť a hřišť, až po finanční podporu činnosti. Na nedávném únorovém zastupitelstvu se zase schválil balík 33 a půl milionu korun, který se rozdělí mezi 72 spolků fungujících ve městě Havířově. Také já se připojuji ke gratulaci všem oceněným, kteří naše město reprezentují nejen na úrovni kraje a republiky, ale celého světa.

  • Oceněný kickboxer Adam Janek
    Oceněný kickboxer Adam Janek
Tisk Poslat e-mailem