Havířovský primátor posnídal s pracovníky veřejně prospěšných prací

14Září 2021

Společné snídaně se seniory už se staly malou tradicí. V to samé primátor Josef Bělica věří i v případě pracovníků veřejně prospěšných prací, které ve čtvrtek 9. září pozval do prostor restaurace na magistrátu na první společnou snídani. Začala v 7:30 za účasti dvaceti pracovníků. Kromě snídaně bylo na programu i povídání na téma, jak důležitá je činnost veřejně prospěšných pracovníků ve městě.

Možná jste někdy v ulicích Havířova potkali pracovníka veřejně prospěšných prací. Možná ale nevíte, co všechno musí takový pracovník zvládnout. Čisté zastávky, parky, lavičky, silnice, chodníky, podchody, průjezdy, nadjezdy, parkoviště, hřiště, autobusové čekárny, koše nebo veřejná WC to je jeho práce. Jejich práce je pro naše město velmi důležitá, mnohdy podceňovaná. Chtěl jsem si s těmito lidmi o jejich práci popovídat a strávit příjemnou chvíli u čtvrteční snídaně, a to se myslím povedlo. Doufám, že nebyla poslední,“ řekl havířovský primátor Josef Bělica.

V těchto dnech se v terénu při úklidu města pohybuje 75 pracovníků veřejně prospěšných prací. Momentální náplní práce je běžný úklid a odstraňování plevele z chodníků a hřišť. Nedávný déšť rozbujel mnoho porostů a taky zanesl mnoho vodních toků a vpustí. S tím bylo nutné si poradit. Pomalu pak vrcholí přípravy na úklid podzimní. Důležitou roli ale pracovníci veřejných prací sehráli při nedávném místním hudebním svátku Havířovských slavnostech 2021. Oplocení kolem areálu haly Slávie, to byla jejich práce, stejně jako příprava stolů a lavic. Během akce, i po jejím skončení, se starali o úklid v celém areálu a jen tak pro zajímavost, za pouhé tři dny naplnili tisíc velkých pytlů odpadem po návštěvnících slavností.

Tisk Poslat e-mailem