Havířovský primátor jmenoval strážníky městské policie do nových funkcí

6Prosinec 2022

Návštěvu z Městské policie Havířov uvítal v pondělí 5. prosince ráno ve své kanceláři havířovský primátor Josef Bělica. Michael Karkoška, Tomáš Veselý a Vratislav Lepič měli k návštěvě dobrý důvod, jeden se se svou celoživotní profesí loučil, další dva čekalo povýšení do nových funkcí.

Pondělí 5. prosince 2022 bylo posledním dnem ve funkci vrchního komisaře pro Michaela Karkošku, který u Městské policie Havířov pracoval od roku 1991 a patřil mezi první zaměstnance nově se formující Městské policie Havířov. Nastoupil jako odborný referent u úřadu města Havířova – útvar pořádkové služby a v dalším roce se stal strážníkem. Rok na to byl jmenován primátorem statutárního města Havířova do funkce vrchního komisaře, operačního důstojníka Městské policie Havířov. Za kvalitní práci byl Michael Karkoška v roce 2012 vyhlášen strážníkem roku. Svou funkci vykonával svědomitě a velmi úspěšně až do 5. prosince 2022, kdy se rozhodl pro odchod do důchodu, aby se mimo jiné mohl intenzivněji věnovat své životní vášni – rybaření.

Michaelovi Karkoškovi primátor Havířova děkoval a přál mu hodně zdraví a pohody do dalších let, Vratislava Lepiče a Tomáše Veselého jmenoval do nových funkcí.

Tomáš Veselý nastoupil k Městské policii Havířov v roce 2010, kde postupně pracoval jako strážník, velitel hlídky, velitel směny a vrchní inspektor na komisariátě č. 1 na ulici Karvinská. Ve své funkci zajišťoval veřejný pořádek ve městě, vedl a řídil směny, koordinoval zásahové skupiny, určoval techniku a taktiku při zásahu a mnoho dalšího. Pro Tomáše Veselého je charakteristická loajalita, spolehlivost a vysoká míra samostatnosti. Primátorem města byl nyní jmenován do funkce komisaře.

Třetím hostem havířovského primátora byl Vratislav Lepič, který nastoupil k havířovské městské policii v roce 1994, od roku 2001 zastával funkci vrchního inspektora a od roku 2020 funkci komisaře na komisariátu č. 3 na ulici Generála Svobody. Náplní jeho práce bylo vedení komisariátu jak po personální stránce, tak po organizační. Jelikož práci komisaře vykonával iniciativně a velmi spolehlivě, byl primátorem jmenován do funkce vrchního komisaře.

„Děkuji pánům za milou návštěvu. Panu Karkoškovi děkuji za skvělou práci, kterou za všechny ty roky aktivní služby vykonal pro město Havířov. Přeji mu, ať si ve zdraví užije zasloužený odpočinek. Pánům Lepičovi a Veselému gratuluji ke kariérnímu postupu a přeji hodně úspěchů v nové funkci. Práce policie si nesmírně vážím a jsem rád, že v našem městě už tolik let městská policie skvěle funguje,“ dodal k návštěvě strážníků havířovský primátor Josef Bělica.

Tisk Poslat e-mailem