Havířovský magistrát v dubnu vybavil textilními rouškami více než 16 tisíc seniorů

6Květen 2020

Havířovský magistrát v polovině března zajistil 22 tisíc setů pro ušití roušek pro Havířov, Horní Suchou, Albrechtice, Těrlicko a Horní Bludovice. Roušky šili a kompletovali zaměstnanci havířovských škol, příspěvkových organizací města a zaměstnanci havířovského magistrátu. Během měsíce dubna pak byly roušky distribuovány mezi havířovské seniory.

„Roušky, které se ze setů ušily, byly v průběhu dubna doručeny do poštovních schránek našim havířovským seniorům, kteří jsou nejohroženější skupinou obyvatel při výskytu onemocnění COVID-19. Roušky jsme nechali rozeslat všem obyvatelům narozeným až do roku 1955 včetně. Celkem tak bylo rozneseno 16 408 roušek,“ uvedl havířovský primátor Josef Bělica.

Textilními rouškami byla ve dvou vlnách vybavena také městská policie, jednotky požární ochrany, pracovníci v energetice, zaměstnanci pohřebních služeb, lékárníci, pokladní, zaměstnanci na poštách a v potravinářství. Celkem bylo během měsíce dubna těmto skupinám rozdistribuováno 2 796 roušek.

Na výrobě roušek pro havířovské občany pracovali zaměstnanci havířovských škol, příspěvkových organizací města a zaměstnanci havířovského magistrátu. „Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se do šití roušek zapojili. Velmi si cením jejich pomoci, bez které by to nešlo,“ dodal havířovský primátor Josef Bělica.

Tisk Poslat e-mailem