Havířovské nádraží zvítězilo v kategorii Rekonstrukce a opravy budov v soutěži Železniční stavba roku 2021

7Duben 2022

Správa železnic vyhlásila výsledky 2. ročníku soutěže Železniční stavba roku 2021. Jedna z jedenácti vyhlašovaných kategorií byla i Rekonstrukce a opravy budov, kterou vyhrála rekonstrukce výpravní budovy havířovského nádraží. Za pár měsíců bude občanům Havířova k dispozici i zrekonstruovaný interiér budovy, který se promění na společensko-sportovní centrum.

Jsem rád za vítězství v této kategorii. V průběhu dvou let prošel celý objekt kompletní rekonstrukcí s výraznými dispozičními změnami. Opravila a zateplila se fasáda, vyměnila okna, dveře a střešní krytina. Po velmi zdařilé rekonstrukci exteriéru výpravní budovy, která si zachovala svůj výjimečný vzhled bruselského stylu, finišujeme s rekonstrukcí interiéru. Už se těším, až kompletně zrekonstruovanou budovu předáme občanům k užívání. V rámci vnitřního vybavení bude k dispozici hřiště na volejbal, badminton nebo basketbal, několik bowlingových drah či lezecká stěna,“ uvedl havířovský primátor Josef Bělica.

Pod garancí správní rady Správy železnic a na základě hodnocení odborné komise v čele s generálním ředitelem Správy železnic si tato soutěž klade za cíl vybrat nejkvalitněji realizované železniční stavby za uplynulé období, které vzhledem k náročnosti a termínu realizace vybraných železničních staveb může zahrnovat více stavebních sezon. V jednotlivých kategoriích jsou oceněny železniční stavby realizované jak na páteřní síti, koridorech, tak na regionálních a lokálních tratích. Důraz se klade zejména na jejich provozní, ekonomický a společenský přínos.

 

Tisk Poslat e-mailem