Havířovské koupaliště Jindřich slaví 60. narozeniny. Dárkem jsou nová hřiště pro plážový volejbal

21Červenec 2021

Tři hrací plochy - čtvrté hřiště se dá vytvořit po vytažení šesti sloupků, na které se upevňuje síť - každá o rozměrech 18x26 metrů. Hrací plocha 8x16 metrů s celkovým množstvím použitého písku 890 tun. To jsou parametry hrací plochy pro plážový volejbal, která se skládá ze tří hřišť a nachází se v areálu havířovského Letního koupaliště Jindřich. Slavnostní uvedení do provozu proběhlo ve středu 21. července 2021 za přítomnosti vedení města. Realizace přišla na několik milionů.

Finančně náročné bylo hlavně důkladné odvodnění daného místa. Nemalou finanční položkou bylo také nové osvětlení a oplocení celého sportoviště. Větší část písku poskytl Český volejbalový svaz. Technické služby města Havířova s pracemi na beachvolejbalových hřištích začaly na konci dubna tohoto roku a v půli července už hřiště slouží svému účelu.

U nás v Havířově je možno si vybrat z mnoha sportovních aktivit. Plážový volejbal získává na popularitě, navíc k létu a teplým dnům neodmyslitelně patří. Proto jsme se rozhodli jedno takové sportoviště vybudovat v areálu koupaliště Jindřich. Věřím, že návštěvníci koupaliště si plážový volejbal oblíbí a léto si na koupališti Jindřich užijí se vším, co k tomu patří. Třeba už příští rok budeme v tomto sportu pořádat turnaj,“ těší se radní pro sport Daniel Vachtarčík.

Provoz beachvolejbalových hřišť se bude řídit provozní dobou koupaliště. Červenec: po–ne 9–20 hodin

Srpen a září: po–ne 9–19 hodin.

Cena vstupenky je 200 korun za hodinu na jedno hřiště. Areál bude přístupný jak samostatně, tak z areálu Letního koupaliště Jindřich a v ceně vstupenky bude i zapůjčení sítě a míče. V areálu hřiště bude v otevírací době trvale přítomen správce. Pro letošní sezónu je hřiště vybaveno mobilním WC, lavičkami, odpadkovými koši a převlékacím boxem s kapacitou dvě osoby. Parkování pro návštěvníky hřiště je umožněno na zpevněné ploše příjezdové komunikace u zadní vjezdové brány do areálu Letního koupaliště Jindřich.

Hřiště pro plážový volejbal se otevírá v roce významného jubilea havířovského koupaliště Jindřich. Před rovnými 60 lety 1. července 1961 se konalo slavnostní otevření plovárny, kdy byl přístupný rekreační bazén o rozměrech 60x30 metrů s vodní dětskou skluzavkou a se dvěma skokanskými můstky. Za tu dobu koupaliště prošlo ohromnou modernizací a nová plážová hřiště jsou toho důkazem. Vybudování této letní sportovní atrakce přišlo na necelých 8 milionů korun. I když jsem náměstek ekonomický, jsem velký sportovní fanda a už se těším, až si hřiště osobně vyzkouším,“ s úsměvem dodal náměstek pro ekonomiku a správu majetku Ondřej Baránek.

Tisk Poslat e-mailem