Havířovské dvorky ožijí hokejem

20Červenec 2022

Havířov - Hned během dvou červencových víkendů se na hřištích v Havířově uskuteční turnaj v pouličním hokeji. Žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd se utkají na dvorcích, kde před lety hrávali tento typ hokeje jejich tátové.

Každý herní den bude hostit jiná lokalita. Turnaj pak vyvrcholí poslední částí soutěže na náměstí Republiky. Hra má svá specifická pravidla, která vychází ze zvyklostí platných právě na dřívějších dvorkových utkáních. „Hrát se bude systémem 4+1 hráč v každém týmu. Děti se do skupin na místě rozlosují pro spravedlivější rozložení sil v družstvech. Bude se hrát s klasickou hokejkou, brankáři pak vymění lapačku za kšiltovku a navléknou si molitanové betony,“ přiblížil turnaj marketingový manažer AZ Havířov Michal Raszka. Klub si od akce slibuje hlavně větší popularizaci hokeje ve městě a aktivizaci dětí během letních prázdnin. „Práce s mládeží je jednou z priorit, které jsme si při našem vstupu do klubu dali. Chceme dětem v Havířově ukázat, jak je sport důležitý a hlavně zábavný. Motivovat je k tomu, aby místo sezení před televizí nebo počítačem raději zašly za kamarády a vyrazily si zahrát právě třeba s hokejkou a míčkem na hřiště,“ popsal záměry AZ Havířov jeho nový prezident Petr Malíř. 

Během všech čtyř hracích dní budou moct děti sbírat body za vítězství. Hráč s nejvíce nasbíranými body získá během posledního turnajového dne individuální trofej. Děti s nejvyšším počtem nasbíraných bodů si pak užijí zápas v týmech s osobnostmi hokejového klubu na havířovském náměstí.

Každý jednotlivý hrací den začne ve stanovené lokalitě vždy ve 13 hodin.

Seznam míst a termínů konání dvorkového turnaje:

23. července - ulice Nákupní/Zvonková
24. července - ulice Jana Švermy
30. července - ulice Erbenova
31. července - náměstí Republiky

Hráči se mohou na jednotlivé termíny již nyní přihlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách klubu www.hc-havirov.cz nebo emailem na marketing@hc-havirov.cz. Dorazit mohou samozřejmě také děti, které se dopředu nepřihlásí.

Tisk Poslat e-mailem