Havířovské děti si letos opět užijí pobyt v penzionu v Písečném nad Dyjí

8Květen 2020

Díky finančnímu příspěvku města Havířova se i v letošním roce uskuteční letní tuzemský rekreační pobyt pro havířovské děti. Již tradiční akci organizačně zajišťuje Odbor školství a kultury magistrátu města Havířova společně se Střediskem volného času ASTERIX. Děti pojedou do Penzionu Rota Písečné v Písečném nad Dyjí v Jihočeském kraji.

„Penzion se nachází v malebné jihočeské obci, v jejímž okolí návštěvníci najdou skvosty jako Slavonice, Dačice či Telč. Děti budou ubytovány ve čtyřlůžkových pokojích s příslušenstvím. K dispozici budou mít klubovnu, relaxační místnost, knihovnu, venkovní dílnu, bazén, minigolf nebo lanovou dráhu,“ uvedla náměstkyně pro školství a kulturu Jana Feberová. V Písečném nad Dyjí stráví děti pod profesionálním dozorem jedenáct dní (od 10. 8. 2020 - 20. 8. 2020) plných bohatého programu, kdy budou moci sportovat, věnovat se turistice, účastnit se poznávacích výletů do okolí, hrát společenské hry a zažít vše, co k rekreačnímu pobytu patří.

Přihlásit na pobyt se mohou všechny děti s trvalým pobytem v Havířově, které se narodily v letech 2006–2012. Přednostně budou zařazeny k pobytu děti, které se nezúčastnily rekreačního pobytu v roce 2019, děti doporučené sociálním odborem Magistrátu města Havířova, děti z rodin, které pobírají přídavek na dítě, a z rodin, kde je zákonný zástupce samoživitelem. „Věříme, že pobyt dětí se i letos vydaří a děti si odvezou spoustu zážitků a vzpomínek na příjemně strávené dny,“ uzavřela náměstkyně Feberová.

Vzhledem k epidemiologické situaci se termín pro přijímání přihlášek prodlužuje do 31. května 2020.

Bližší informace a formulář žádosti naleznete v přiložených souborech a také ZDE: 

Tisk Poslat e-mailem