Havířovská policie turnajem opět uctila památku strážníka Martina Pekary

3Prosinec 2018

V pátek 30. listopadu se v havířovské Městské sportovní hale konal již 21. ročník mezinárodního turnaje v sálové kopané. Této tradiční soutěže se letos opět zúčastnilo celkem šest policejních týmů - OOK Karviná, OHS Karviná, SKPaV Havířov, OOP Havířov 1, NOS Policie ČR, Straź Miejska z partnerského města Jastrzębie-Zdrój a dvě domácí družstva Městské policie Havířov.

Turnaj společně slavnostně zahájili radní města pro sport Daniel Vachtarčík a ředitel MP Havířov Bohuslav Muras. Po oficiálním zahájení turnaje uctili zástupci města a městské policie vzpomínku strážníka Martina Pekary, na jehož počest byl v roce 1998 tento turnaj nazván Memoriál Martina Pekary. Společně položili kytici u jeho hrobu."Strážník Pekara byl roku 1995 postřelen při pronásledování pachatele, který přepadl prodejnu v centru města. I přes náročnou léčbu po dvou letech, kdy byl upoután na invalidní vozík, zranění podlehl," vzpomíná jednu z nejsmutnějších událostí historie havířovské městské policie ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

V letošním ročníku turnaje havířovští strážníci své loňské vítězství neobhájili. Zvítězilo družstvo Obvodního oddělení Havířov 1 PČR, které si převzalo putovní pohár. Na 2. místě se umístilo družstvo Oddělení obecné kriminality Karviná a na třetím místě skončili policisté z Oddělení hlídkové služby Karviná. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jiří Gruber z vítězného družstva PČR 1 a vítězným střelcem s osmi brankami se stal David Jatagandzidis z Oddělení hlídkové služby Karviná.

Tisk Poslat e-mailem