Havířovská nemocnice uvedla do provozu nové radiodiagnostické vybavení. V případě CT skeneru se jedná o první instalaci tohoto typu v České republice

16Srpen 2022

Havířovská nemocnice uvedla do provozu nové radiodiagnostického vybavení, které urychlí a zkvalitní vyšetření pacientů pomocí nové, špičkové radiodiagnostiky: CT skener, špičkový digitální přístroj a mobilní C-rameno. Tato nová moderní radiodiagnostická zařízení, pořízená za 33,5 milionů korun, podstatně zvýší možnosti, rozsah, kvalitu i komfort realizovaných vyšetření. Vybavení bylo spolufinancováno z evropských dotačních fondů, které nemocnice úspěšně využila.  

Nemocnice Havířov nabízí svým pacientům stále kvalitnější péči. Stačí se podívat, co se zde podařilo vybudovat či zlepšit za poslední čtyři roky. Kromě modernizace přístrojového vybavení naše nemocnice investovala do přestavby pavilonů psychiatrie, modernizace návazné péče nebo například rekonstrukce rozvodů medicinálního kyslíku. Aktuálně se blíží rekonstrukce čističky odpadních vod, plánujeme také zásadní změny na dětské JIP. To vše proto, aby byla v našem regionu zdravotní péče dostupnější a kvalitnější,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Implementace další skupiny přístrojů doplňuje naši již tak špičkovou technologickou rodinu oddělení radiologie. Dává tak naší diagnostice jak akutních, tak chronických onemocnění další možnosti a perspektivy. Jednoznačně zkvalitní celý diagnostický proces, jeho efektivitu a zrychlení, což je pro naše specialisty a zejména pro pacienta velký krok směrem dopředu. V druhém pololetí tohoto roku ještě očekáváme špičkový mammografický diagnostický systém, čímž bude modernizace naší radiologie úspěšně zakončena. Netajíme se tím, že by naše nemocnice v rámci svého komplexního spektra péče měla být centrem mammografického screeningu. V souvislosti s novými technologiemi, zejména nového CT a špičkového digitálního skiagrafu dochází také k finální modernizaci urgentního příjmu havířovské nemocnice. Od této chvíle začneme provozovat dva CT scannery, abychom zajistili zejména včasnou diagnostiku akutních pacientů, ale i zrychlení termínu diagnostiky pro neakutní případy“, uvedl ředitel nemocnice Norbert Schellong

Do havířovské nemocnice jsme po naší vlajkové lodi v podobě magnetické rezonance Magnetom Sola 1,5T letos dodali další špičkovou techniku společnosti Siemens Healthcare, která splňuje ta nejpřísnější kritéria a požadavky na kvalitu a bezpečnost nejmodernější diagnostiky. Nový jednozdrojový CT skener SOMATOM X.cite od Siemens Healthineers přináší do oblasti výpočetní tomografie skutečně inteligentní zobrazování. Pokročilý software myExam Companion intuitivně provádí uživatele jakýmkoli zákrokem a přizpůsobuje klíčové parametry jednotlivým pacientům. To umožňuje obsluze s jakoukoli úrovní dovedností využít plný potenciál tohoto nového špičkového systému s rentgenovou trubicí Vectron a 82 cm širokou gantry”, říká Michal Čech, ředitel společnosti Siemens Healthcare.

Informace poskytla Irma Kaňová, manažerka pro vztahy s veřejností a marketing Nemocnice Havířov

Tisk Poslat e-mailem