Havířovská hala Fénix není jen sportovištěm, ale též galerií

19Červenec 2023

Zrekonstruovaná hala Fénix u železničního nádraží v Havířově už několik měsíců slouží jako oblíbené sportoviště, které hojně využívají místní školy, sportovní kluby i široká veřejnost. Hala je ale také stánkem kulturním, kde nově vznikly výstavní prostory, které jsou situovány na skleněné příčce, oddělující prostor bowlingu od ochozu v prvním patře.

Mohu potvrdit, že nově vytvořené prostory budou sloužit zájemcům o výstavní plochu.  Aktuálně zde vystavují práce žáci základních a mateřských škol, kteří se zúčastnili výtvarné soutěže pořádané komisí Rady města Havířova pro BESIP. Letos na téma – Co má být na SUPER dopravním hřišti a na téma Čím se dopravujeme na havířovských cestách. Tyto výtvarné práce šikovných dětí budou v galerii haly Fénix k vidění až do konce září tohoto roku. Záměrem města je galerii nabízet zájemcům, pro které je to ideální prostor pro prezentaci uměleckých děl. Z těchto důvodů jsme také navázali spolupráci s Městským kulturním střediskem Havířov,“ uvedl vedoucí středisek Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Jan Veselý.

Rekonstrukce interiéru výpravní budovy železničního nádraží v Havířově byla nejvýznamnější investicí roku 2022 a vyšla na necelých 60 milionů korun. Mobilní prostor je vybaven nejmodernějším technickým zázemím pro provozování sportovně-společenského centra. Hala nabízí ideální podmínky například pro volejbal, badminton, basketbal, bowling nebo lezení na horolezeckou stěnu. V horních prostorách se nacházejí menší sály pro komornější sporty, jako například balet, tanec nebo gymnastiku. Kromě sportovních aktivit je díky reprezentačnímu charakteru budovy možno halu zároveň využít k pořádání společenských událostí, jako jsou koncerty, divadelní představení, přednášky, výstavy, projekce nebo galavečery.

Tisk Poslat e-mailem