Havířované, kteří zažádají o krajskou kotlíkovou dotaci, mohou od města čerpat bezúročnou půjčku na pořízení nového kotle

6Březen 2019

Město Havířov využilo možnosti Ministerstva životního prostředí zapojit se do projektu bezúročných půjček na výměnu kotlů. Havířovské domácnosti, které nemají našetřeny prostředky na výměnu starého kotle, si tak budou moci dopředu požádat u města o bezúročnou půjčku až 200 tisíc korun, z níž výměnu zaplatí. Část této půjčky následně městu majitelé domů splatí pomocí kotlíkové dotace, o kterou si zažádají tradičně na krajském úřadě. Zbytek půjčky, tedy rozdíl mezi pořizovací cenou nového kotle a dotací, budou městu lidé postupně splácet. Podmínkou poskytnutí tzv. kotlíkové půjčky je předběžná registrace v evidenci zájemců o půjčku na magistrátu města.

Ministerstvo životního prostředí spustilo třetí a zároveň finální vlnu kotlíkových dotací hrazených z evropských fondů na začátku ledna. Krajský dotační program, v rámci kterého budou moci žadatelé v Moravskoslezském kraji podávat své žádosti o dotaci na výměnu kotle, bude vyhlášen nejdříve v dubnu 2019. Termín příjmu žádostí o dotace kraj předpokládá nejdříve od května 2019.

Na třetí výzvu kotlíkových dotací letos poprvé navazuje doplňkový program tzv. kotlíkových půjček, který spouští v Moravskoslezském, Karlovarském a Ústeckém kraji. Možnosti zapojit se do programu využije také město Havířov. Aby město mohlo finance na poskytování bezúročných půjček z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR čerpat, musí předložit seznam zájemců o bezúročnou půjčku. Proto podmínkou získání bezúročné půjčky pro občany města je registrace v evidenci zájemců o půjčku na havířovském magistrátu. 

Předběžný zájem o půjčku mohou Havířované hlásit na Magistrát města Havířova, kancelář B-414, 4. patro, po předchozí dohodě na tel.: 606 840 937 nebo e-mailu: kotliky@havirov-city.cz.

Více informací naleznete ZDE.
 

Tisk Poslat e-mailem