Havířov se zapojil do soutěže ve sběru baterií

28Únor 2020

Havířov se zapojil do soutěž ve sběru použitých baterií "Baterkománie v Moravskoslezském kraji". Tu organizuje Moravskoslezský kraj a ECOBAT s.r.o.

Zúčastněné magistráty měst mezi sebou soutěží ve sběru použitých baterií s možnou výhrou až 100 000 korun, která bude rozdělena mezi tři vybrané charitativní nebo obecně prospěšné projekty. Konkurence je velká. Vyhrává ten, kdo shromáždí nejvíce baterií.

„Proto nemeškejte a prohledejte doma, v práci či na úřadě všechny šuplíky a jiné skrýše a přineste staré baterie do sběrné papírové nádoby umístěné v přízemí budovy havířovského magistrátu,“ vyzývá vedoucí komunálních služeb havířovského magistrátu Iveta Grzonková a doplňuje: „Pokud bychom vyhráli, finance použijeme na realizaci našeho pilotního projektu Havířov – zelené město pro lidi, kteří odpad roztřídí.

„Chtěli bychom nakoupit a instalovat odpadkové koše s možností třídění odpadu na místa v parcích, které jsou vybaveny dětským mobiliářem a na místech, kde se ve městě schází větší počet teenagerů. Například na veřejně přístupná sportoviště.

Cílem projektu, který by mohl v Havířově nově vzniknout je vypěstovat u dětí a mládeže návyky ke třídění odpadu tak, aby začali co nejdříve a měli širší možnosti aktivně třídit odpad.

Použité baterie mohou lidé do boxu vhazovat v období od 1. března do 31. srpna letošního roku. Sběrnou krabičku si občané mohou také vyzvednout a odnést domů, vydávat se budou v kanceláři A 410.

Tisk Poslat e-mailem