Havířov se připravuje na čerpání dotací díky programu Restart

7Únor 2019

Využít podporu z programu Restart, který si klade za cíl pomoci restrukturalizaci hospodářství ve strukturálně postižených regionech, chce také město Havířov. Jeho zástupci se tak již delší dobu aktivně zapojují do jednání o možnostech, které program karvinskému regionu nabízí.

Před pár dny se náměstek havířovského primátora Bohuslav Niemiec zúčastnil veřejného slyšení Senátu Parlamentu České republiky. Hlavním tématem jednání byla Situace ve strukturálně postižených regionech. Účastnici setkání mj. v Senátu projednávali, jak mohou některé české regiony nastartovat svou ekonomiku s dopomocí dotací z evropských fondů.

"Evropská unie v rámci podpory regionů, které jsou zasaženy útlumem těžby uhlí, chystá speciální program, který se jmenuje Uhelné regiony v transformaci. Plánuje do něj vyčlenit značnou část financí na různé dotační tituly. Skrz program Restart chceme využít veškeré mechanismy pro čerpání těchto prostředků," přiblížil náměstek primátora pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Program Restart se týká tří krajů v republice - Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského.  Tyto kraje mohou z evropských fondů získat na konkrétní projekty až sedmdesátiprocentní dotaci.

"Pro nás jako město je nyní velmi důležité přichystat projekty, připravit se, abychom byli schopni co nejvíce této podpory využít. S předstihem nyní vyjednáváme podmínky, řešíme různé možnosti, jak realizovat co nejvíce projektů. Potřebujeme získat finance na zateplování škol, na zlepšení infrastruktury a mnohé další," upřesnil Niemiec.
 

Tisk Poslat e-mailem