Havířov rozšíří městský kamerový systém a strážníci městské policie dostanou termovizi

1Červenec 2020

V lednu letošního roku byly městu Havířovu schváleny tři žádosti o dotace z investičního programu Ministerstva vnitra ČR „Podpora bezpečnosti v obcích v souvislosti s migrací“, a to v celkové výši 2 150 000 Kč. Havířov z těchto dotací pořídí pro strážníky městské policie termovizi a rozšíří městský kamerový systém.

Městský kamerový dohlížecí systém, ve kterém je aktuálně v provozu 33 stacionárních kamerových bodů, 1 mobilní kamerový bod a kamerový systém v mobilních služebnách se rozšíří o 4 kamerové body. Tyto kamery, které by se měly v Havířově objevit na konci září 2020, budou umístěny v lokalitách Havířov-Město na ulici Jaselská a Na Nábřeží, v Havířově-Podlesí na ulici Okrajová a v Havířově-Šumbarku na ulici Marie Pujmanové.

Termovizi, kterou využijí strážníci při práci v terénu by pak Městská policie Havířov měla z těchto dotací pořídit nejpozději do konce srpna. „Zvyšováním technické vybavenosti a pořízením nových moderních technologií pro výkon práce našich strážníků, dochází ke zkvalitňování operativních zásahů, zvláště v součinnosti s Policií ČR a ostatních složek integrovaného záchranného systému,“ uvedl ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras.

 

  • Ilustrační fotografie - termokamera
    Ilustrační fotografie - termokamera
Tisk Poslat e-mailem