Havířov připravuje bikesharing (systém sdílení jízdních kol), chce znát názor obyvatel

1Únor 2019

Cestování po městě na zapůjčeném kole – vyzvednutí kola na jednom místě, jeho vrácení na jiném. V dodrženém časovém úseku zcela zdarma. Tento naprosto ekologický systém městské přepravy čeká zanedlouho obyvatele Havířova. Možnost zajištění tzv. bikesharingu nyní město prověřuje. K zájmu o tuto službu se mohou Havířované vyjádřit prostřednictvím dotazníku na webu města (v sekci Nepřehlédněte).

Bikesharing je služba pro obyvatele, která spočívá v zapůjčení jízdního kola k přepravě po městě. Zkušenosti s ní mají např. v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Frýdku-Místku, Liberci, Olomouci, Ostravě a Teplicích.

"V tomto systému je možné zapůjčit si kola 24 hodin denně prostřednictvím uživatelské aplikace nebo SMS. Díky aplikaci lze zjistit nejblíže zaparkované kolo. Systém umožňuje půjčení jízdního kola na jednom stanovišti a jeho vrácení na jiném místě pouze do stojanů určených v aplikaci nebo na webu," objasňuje bikesharing Ondřej Baránek, ekonomický náměstek primátora Havířova. "Abychom prověřili názor veřejnosti na tuto službu, vytvořili jsme jednoduchý dotazník, který je k dispozici na webových stránkách města," dodává.

Vyplněním dotazníku mohou obyvatelé Havířova vyjádřit svůj zájem o tento systém přepravy a zároveň navrhnout místa, kam všude by si přáli stojany na kola rozmístit. Dotazník mohou Havířované vyplnit v období od 1. února do 31. března 2019.
 

  • ilustrační obrázek - bikesharing
    ilustrační obrázek - bikesharing
Tisk Poslat e-mailem