Havířov pokračuje ve stavbě chodníku na Selské ulici

12Duben 2019

Město v těchto dnech staví na Selské ulici další část chodníku ze zámkové dlažby. Přes 230 metrů nového chodníku povede od Havířovského minipivovaru až k restauraci U Balona a naváže na ně dalších 152 metrů nového chodníku vedoucích až ke křižovatce s ulicí Na Fojtství.

"V této lokalitě se nacházejí dvě základní školy, je zde mnoho rodinných domků, kde bydlí spousta lidí. Místní si na nový chodník museli dlouho počkat a já jsem proto velmi rád, že nyní pokračujeme v další části výstavby chodníku, vše se zatím daří realizovat podle plánu a na Selské tak lidé budou mít zanedlouho konečně možnost bezpečně se pohybovat také jako pěší," uvedl náměstek primátora Bohuslav Niemiec.

2. etapa výstavby chodníku na Selské ulici navazuje na stavbu, kterou město dokončilo v loňském roce - nový jednostranný chodník za téměř 11 milionů korun s veřejným osvětlením o šířce zhruba 2 a délce zhruba 800 metrů vede zatím od křižovatky s Frýdeckou ulicí po křižovatku s ulicemi Mezidolí a Na Kempách. 

"Nový chodník bude široký 2 metry a v místech, kde výškové rozdíly neumožní lemování chodníkovou obrubou, osadíme stěny z betonových palisád a chodník bude zúžen na zhruba 1,5 metru. Chodník bude osvětlen ze stávajícího veřejného osvětlení a na betonový sloup u restaurace U Balona  necháme připojit novou větev veřejného osvětlení, které povede podél propojovacího chodníku k ulici Na Nábřeží, který nebyl dosud osvětlen," vysvětluje vedoucí oddělení investic havířovského magistrátu Kateřina Mikulová. 
 
Stavba by měla být dokončena do konce srpna. Další část chodníku na Selské vyjde město na téměř 4 a půl milionu korun.

Tisk Poslat e-mailem